728 x 90

آموزش برای کانون‌های شورشی- شماره شصت و چهار

آموزش برای کانونهای شورشی

آموزش برای کانونهای شورشی- شماره شصت و چهار
آموزش برای کانونهای شورشی- شماره شصت و چهار

 

سلسله آموزشهای نسل قیام و جوانان قیام‌آفرین


برخی از کانون‌های شورشی و جوانان سؤال کردند که اصولاً مبارزه چیست و مبارزه کردن آن هم با حاکمیت سرکوبگری مثل رژیم آخوندی چه ضرورتی دارد و به نتیجه‌ای می‌رسد یا خیر؟
در این رابطه، اجازه دهید پاسخ این سؤال را از پیام و سخنان رهبر مقاومت ایران مسعود رجوی را در رابطه با مبارزه از استراتژی قیام و سرنگونی عینا نقل کنیم.

 

 


مطلبی که شنیدید مربوط به سخنان مسعود رجوی رهبر مقاومت ایران با عنوان استراتژی قیام و سرنگونی بود. پس با فهم این سخنان نتیجه می‌گیریم که وقتی شما می‌خواهید کادرهای حرفه‌یی داشته باشید که جان و مالشان را در این مسیر بدهند، نیاز به یک ایدئولوژی انقلابی دارید، ایدئولوژی انقلابی که آن کادرها را از آن دنیایی که هستند، از آن جامعهٔ عادی که هستند، بکنند و هجرت کنند به یک محیط جدید و سازمان پیشتاز را انتخاب کنند. این همان کاری است که بنیانگذاران سازمان کردند، توانستند از آن وضعیت، که در یک‌طرف آن یک اسلام ارتجاعی حاکم بود؛ [و آخوندها نماینده‌اش بودند و همه‌اش جز انحراف چیز دیگری نبود] و در طرف دیگرش جریانهای مارکسیستی که در آن دوران حاکم بودند؛ [و مبارزینی داشتند چه در ایران و چه در کشورهای دیگر]، یک ایدئولوژی انقلابی را بیرون بکشند و تدوین بکنند. این ایدئولوژی انقلابی همان اسلام انقلابی بود و بزرگترین شاهکار بنیانگذاران سازمان بود. کادرهایی که به این اسلام باور داشتند، توانستند به‌طور حرفه‌یی از تمام محیط‌شان بکنند و دیدیم که قیمتش را هم دادند و دیدیم که از سال ۵۰به بعد، و بعد از آن در زمان خمینی این مبارزه ادامه داشت. اکنون هم در این دوران هستیم و این مبارزه هنوز ادامه دارد. سازمان پرافتخار مجاهدین بیش از نیم قرن است که هنوز مستحکم ایستاده و انواع توطئه‌های استعماری، ضربه‌ها و سرکوب‌ها را چه در زمان شاه و چه در دوران خمینی و رژیم او از سر گذرانده و شهدای بسیاری تقدیم کرده است.
شنوندگان رادیو مجاهد پس به واقع سازمان مجاهدین یک گنجینه ملی است. چیزی است که تاریخ بیش از صد سال از دوران مشروطه تا الآن را نمایندگی می‌کند؛ از دوران انقلاب مشروطه ستارخان و باقرخان و در ادامهٔ آن زمان دکتر مصدق رهبر نهضت ملی گرفته تا در ادامه‌اش هم دوره رضا شاه و محمدرضا شاه را. دیکتاتورهای زمان آزادیخواهان را سرکوب کرده و جلوی آزادی را گرفتند. بعد از آنها هم ۴۰سال رژیم خمینی استبداد دینی برقرار کرد ولی سازمان مجاهدین به آن آرمانی که از روز اول بنیانگذارانش گفتند، وفادار ماند و گفت باید آزادی به هر قیمتی محقق شود، بعدش هم برادر مسعود آمد رهبری سازمان را به دست گرفت و دیدیم چگونه هر روز که جلو رفت، قیمت بیشتری پرداخته شد. بر سردر سازمان همیشه دو کلمه حک شده، یکی «فدا» و دیگری «صداقت». فدا و صداقت، چیزی است که اساس این سازمان را تشکیل می‌دهد.
سازمان مجاهدین و رهبری‌اش قبل از هر چیز از یک صدق بالا برخوردار است که ذره‌یی از آرمانش کوتاه نیآمد و هر قیمتی لازم بود، پرداخت. انقلاب درونی مجاهدین چیزی نبود جز این‌که سقف فدا را ارتقا بدهد و هر چه بیشتر بتواند برای آزادی مردم ایران فداکاری کند و این در تاریخچه سازمان می‌درخشد. فاز سیاسی و تاریخچه ۴۰ساله سازمان، در واقع شاهکاری بود که توسط رهبری برادر مسعود محقق شد.
در ۳۰خرداد این مقاومت در فضای بسته سیاسی برای سرنگونی آخوندها قیام کرد. ارتش آزادیبخش تأسیس شد و توانست ماشین جنگی رژیم را در هم بشکند و خمینی را مجبور به خوردن زهر آتش‌بس کند. بعد از آن و الآن ارتش آزادیبخش در قالب کانون‌های شورشی موتور قیام است و این کانون‌ها، قیام را سازمان می‌دهند و به پیش می‌برند.


همراهان رادیو مجاهد - – اقشار معترض و به‌جان آمده از ظلم و ستم دیکتاتوری ولایت فقیه -ادامه این مبحث مهم آموزشی که درباره استراتژی و اهداف اولیه سازمان مجاهدین خلق ایران در شروع تأسیس می‌باشد را در برنامه بعدی رادیو مجاهد خواهید شنید -از شما درخواست می‌کنیم که -این برنامه‌ها را ضبط کرده و فایل صوتی آنرا بین دوستان و جوانان تکثیر کرده و بر روی شبکه‌های مجازی منتشر کنید- شما می‌توانید سؤالات و نظرات خودتون رو درباره این برنامه به ایمیل رادیو مجاهد radio@mojahedin.org ارسال کنید/ با آرزوی موفقیت برای همه شما – لطفاً به ادامه برنامه‌های این ساعت از رادیو مجاهد توجه کنید.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/5f35e2f5-ce62-4e19-8b4c-3e592a060a22"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات