728 x 90

آموزش برای کانون‌های شورشی- شماره نود و شش

آموزش برای کانون‌های شورشی- شماره نود و شش
آموزش برای کانون‌های شورشی- شماره نود و شش

فساد نظام ولایت فقیه

در ادامه سلسله برنامه‌های آموزشی کانون‌های شورشی خطاب به نسل جوان میهنمون به موضوع فساد نظام ولایت فقیه در گزارش سازمان شفافیت
می‌پردازیم.

 

 


در تازه‌ترین گزارش سازمان شفافیت بین‌الملل که فساد در ۱۸۰کشور جهان را بررسی کرده است. ایران تحت حاکمیت ولایت فقیه در کنار کشورهای آنگولا، بنگلادش و موزامبیک در رده ۱۴۶قرار گرفته است که بدترین رتبه این کشور در چند سال گذشته است. در سال ۲۰۱۸، ایران با ۲۸امتیاز در رده ۱۳۸این جدول قرار داشت.
سازمان شفافیت بین‌الملل ملاک رشوه‌خواری، زد و بندهای سیاسی و مالی، فساد دولتی و تجاری در کشورها را برای شاخص فساد ارزش‌یابی می‌کند.
اما سؤالی که مد نظر است اینست که: آخوندهای خونخوار این پول‌ها را از کجا به‌دست آورده‌اند؟


در زمانی که بسیاری از مردم ایران به‌دلیل اوضاع اقتصادی در زیر خط فقر زندگی می‌کنند، خبرگزاری رویترز در (آبان۹۲)، دارایی‌های خامنه‌ای را ۹۵میلیارد دلار اعلام کرده بود، که طی مدت بسیار کوتاهی ۲برابر شد.


هم‌چنین در (۶اردیبهشت ۹۸) سفارت آمریکا در بغداد در گزارشی ثروت علی خامنه‌ای را ۲۰۰میلیارد دلار برآورد کرد.


فساد، رانت و تاراج اموال مردم به اسم خصوصی‌سازی!
با نگاهی کوتاه به واگذاری و فروش بخشی از کارخانه‌ها، اموال و ثروتهای عمومی به قیمت اندک به پاسداران و وابستگان بیت خامنه‌ای تحت عنوان خصوصی‌سازی می‌توان به گوشه‌یی از فساد سیستماتیک و حکومتی پی برد. از جمله: پالایشگاه کرمانشاه
آخوند آزادیخواه، عضو مجلس ارتجاع سال 97 گفت: «وقتی پالایشگاه کرمانشاه را که بالغ بر ۶۷۰تا ۶۸۰‌میلیارد تومان قیمت کارشناسی‌اش می‌باشد در واگذاری با ۱۰۰میلیارد تومان واگذار می‌کنید این یعنی یک رانت مضاعف، یعنی یک تخلف.


ماشین‌سازی تبریز
«ماشین‌سازی تبریز که واگذار شده است ۱۲۶هکتار زمین کارخانه است و ۸۳هزار مترمربع زمین و ۴۰۰آپارتمان دارد که ۸۳۵میلیارد تومان پول زمینهای اطراف کارخانه است. پول زمینهای کارخانه و این واحد بیش از ۵هزار میلیارد است، حداقل ۵۰۰ماشین در این کارخانه وجود دارد که تکنولوژی را وارد کشور کرده و صنایع مادر است که یک واحد ماشین‌آلات آن نیز ۱۰میلیون یورو قیمت دارد. اما این کارخانه ۶۸۷میلیارد تومان به فروش رفته است».


واگذاری شرکت هواپیمایی ایران‌تور
شرکت هواپیمایی ایران‌ایرتور با رقم ناچیز ۳۴میلیارد تومان واگذار شده است. این در حالی است که برای خرید مجموعه عظیم یک ایرلاین با مالکیت بیش از ۸فروند هواپیمای بوئینگ و ایرباس به ارزش ۱۰۰۰میلیارد تومان پرداخت شده است. نصرالله پژمان‌فر، نماینده مجلس رژیم از مشهد، گفت: «این شرکت هواپیمایی ۱۰۰۰میلیارد تومان قیمت داشته که ۳۴میلیارد تومان واگذار شده است»
فساده‌ای نجومی آخوندها و پاسداران عامل فقر، تورم و گرسنگی مردم است – از جمله خوبست بدانید که:


۶۰درصد اقتصاد ایران در قبضه ۴نهاد بیت ولی‌فقیه است.
بهزاد نبوی در جنگ باندی در مورد ثروت به یغما رفته مردم ایران توسط بیت خامنه‌ای در سال96 گفت: «در کشور ما ۴نهاد هست که ۶۰درصد ثروت ملی را در اختیار دارند؛ ستاد اجرایی فرمان خمینی، قرارگاه خاتم، آستان قدس و بنیاد مستضعفان و هیچ‌یک از اینها ارتباطی با دولت و مجلس ندارند.
پاسخ مردم - خیزش و خروش همگانی برای سرنگونی رژیم است.


یک کارشناس حکومتی ۲۲آذر ۹۸ضمن اعتراف به رابطه اعتراضات مردم و ماهیت فسادزای حاکمیت گفت: «امروز ما مانده‌ایم با یک اقتصاد ورشکسته، فسادها، تبعیض‌ها و سیاست‌های غلطی که طی ۳۰-۴۰سال باعث تخلیه روستاها شد، در حاشیه کلان‌ شهرهایی که در آنها ثروت و منابع اقتصادی متمرکز شده، لشکر گرسنگانی شکل گرفته است. اگر به اتفاقاتی که در سال ۹۶و هفته گذشته رخ داد، دقت کنیم می‌بینیم که اغلب کانون اعتراضات به شورش انجامید و کلی خرابی به‌بار آورد و درست این اتفاقات در همان حاشیه کلان‌شهرها و مناطق محروم است که لشکر بیکاران وگرسنگان قرار دارد. لشکر گرسنگان در آینده چنان قدرتی خواهند داشت که هیچ کسی جلودار آنها نیست».


پاسخ ارتش بیکاران و گرسنگان و مردم محروم به این ظلم و بیدادگری ۴۱ساله، ایستادگی تا به آخر برای احقاق حقوق غارت‌شده مردم ایران است. آنها با اعتراضات سراسری خود در آبان و دیماه سال جاری، در بیش از ۲۰۰شهر و ۸۰۰نقطه، نفس حاکمیت را بند آورده و نظام ستم‌شیخی را به لبه پرتگاه سقوط کشاندند.


خانم مریم رجوی، رئیس‌جمهوری برگزیده مقاومت، در سخنرانی خود به‌مناسبت سالگرد انقلاب ضدسلطنتی در ۲۲بهمن ۹۸گفتند:
«دو قیام بزرگی که در ماه‌های اخیر برپا شده، نشان‌دهنده آمادگی آتشین مردم برای سرنگونی رژیم است؛‌ آمادگی برای خاکستر کردن تمامیت رژیم و همه پلیدی‌های یک استبداد دینی و آمادگی برای یک جهش‌ بزرگ سیاسی و اجتماعی که مناسبات تازه‌یی بر اساس آزادی و دمکراسی بنا کند.
خامنه‌ای و سپاه جرار او بیش از ۱۵۰۰جوان شورشگر را به ‌شهادت رساندند.
شهیدان در خون تپیده‌ای که سرودآوران سپیده و مژده‌رسان روز آزادی و سرکوبی استبداد هستند؛
همانها که خونهای پاک‌شان آتش قیام‌ها در دیماه را مشتعل کرد».