728 x 90

آموزش برای کانون‌های شورشی- شماره نود و دو

آموزش برای کانونهای شورشی- شماره نود و دو
آموزش برای کانونهای شورشی- شماره نود و دو


موقعیت سرنوشت‌ساز کنونی و سرمایه ایران برای سرنگونی – قسمت ۵


برای پاسخ به سؤالات شما هموطنان عزیز به‌خصوص جوانان میهنمون - در سلسله برنامه‌های آموزشی کانون‌های شورشی - مطالبی با عنوان:موقعیت سرنوشت‌ساز کنونی و سرمایه ایران برای سرنگونی - را به آگاهی شما می‌رسانیم.

. قبل از شروع بحث امروز از شما شما درخواست می‌کنیم سؤالات و نظرات خودتون رو درباره این برنامه به ایمیل رادیو مجاهد radio@mojahedin.org ارسال کنید.

 

 


در برنامه گذشته با مروری به برخی سرفصلهای تاریخچه سازمان مجاهدین خلق ایران در تلاش برای حفظ دست‌آوردهای انقلاب ضدسلطنتی مردم ایران گفتیم که: گفتیم اصلی‌ترین سرمایه مردم و مقاومت سازمان‌یافته در برابر نظام آخوندی، بالغ شدن قیامهای اقشار مردم به نفی تمامیت حاکمیت، وجود آلترناتیو دموکراتیک شورای ملی مقاومت و نیروی سازمان‌یافته و متشکل به‌مثابه کانون امید و استراتژیک نبرد برای تحقق سرنگونی نظام ولایت فقیه می‌باشد- اکنون به ادامه این مطلب توجه کنید.


دوستان و رفقا و همراهان رادیو مجاهد


اکنون می‌خواهیم به این سؤال مهم پاسخ دهیم که به‌طور واقعی سرمایهٔ کنونی ایران برای سرنگونی دیکتاتوری ولایت فقیه چیست؟ آیا به‌نظر شما این سؤال یک توهم و یا تفکر ساده و دور ازواقعیت هست که امکان تحققش وجود ندارد – یا یک سؤال کیفی و مهم و تعیین‌کننده است- بله لطفاً کمی به این سؤال فکر کنید- درست حدس زدید – پاسخ این هست که: مردم ایران اکنون با پیشینه‌ای و استوار بر مبنای واقعیت - بر راهی که توسط گروه‌های مبازر و مجاهد در دیکتاتوری شاه و شیخ و اکنون به‌طور خاص توسط سازمان مجاهدین خلق ایران و شورای ملی مقاومت و ارتش آزادیبخش ملی ایران - طی شده است، به دست‌آوردهای عینی چندی برای آینده ایران دست یافته‌ایم. دست آوردهایی که در برنامه‌های قبل نیز گفتیم به بهای فدای مجاهدان و مبارزان این سرزمین از قهرمانانی چون کاوه آهنگر و آرش و بابک خرم الدین و غیره و تا سرداران آزادی چون ستارخان و باقرخان – سردار جنگل میزرا کوچک خان – مصدق پیشوای نهضت ضداستعماری مردم ایران – و یار باوفایش دکتر فاطمی تا بنیانگذاران سازمان مجاهدین خلق ایران تا سردار کبیر خلق موسی خیابانی و سمبل زن انقلابی مجاهد خلق اشرف رجوی و تا ۱۲۰هزار شهید راه آزادی میهن که به‌دست حکومت آخوندی بشهادت رسیدند – همه اینها و بسیاری کارهای دیگر که فرصت برشمردن آن در این برنامه نیست – همه و همه - دست‌آوردهایی است که حاصل درس‌های نبرد برای آزادی از مشروطیت تاکنون هستند.
به‌طور خلاصه به برخی از این درسهای نبرد برای آزادی اشاره می‌کنیم – و از شما می‌خواهیم دست‌آوردهای بیشتر را فکر کرده و پس از مطالعه تاریخ ایران‌زمین برای ما بنویسید - از جمله آنها عبارتند از:
ـ قیامهای پیاپی اقشار گوناگون مردم ایران طی یک دهه گذشته که در بلوغ خود، با شعار «اصلاح‌طلب، اصول‌گرا ـ دیگه تمومه ماجرا» منجر به نفی کامل نظام ولایت فقیه شده است.
ـ وجود آلترناتیو دموکراتیک شورای ملی مقاومت.
ـ برنامهٔ ۱۰ماده‌ای مریم رجوی برای ایران آینده (دوران گذار تا برگزاری رفراندوم سراسری).
ـ تشکیلات سازمان‌یافته به‌مثابه کانون امید و استراتژیک نبرد برای تحقق سرنگونی رژیم ولایت فقیه.
تظاهرات ایرانیان آزاده در اقصی نقاط جهان که صدای مردم بی‌دفاع ایران بودند و در حمایت از مجاهدین و مقاومت ایران در هر سرفصل با برگزاری آکسیون و تظاهرات – حقانیت مقاومت ایران را نشان دادند.
بله گفتیم در شرایطی قرار داریم که یکی از نقاط گذار و رقم زدن سمت و سوی آن، سلسه تظاهرات ایرانیان از ۲۵خرداد تا ۱۰تیر ۹۸است. گفتیم تمام دارایی رژیم آخوندی تلاش برای حفظ نظام با تاکتیک و استراتژی سرکوب است و بس. شرایط فعلی منطقه‌یی و بین‌المللی نیز از همه‌سو علیه آن و در تهاجم به آن است. در بخش پایانی شماره قبل گفتیم اصلی‌ترین سرمایه مردم و مقاومت سازمان‌یافته در برابر نظام آخوندی، بالغ شدن قیامهای اقشار مردم به نفی تمامیت حاکمیت، وجود آلترناتیو دموکراتیک شورای ملی مقاومت و نیروی سازمان‌یافته و متشکل به‌مثابه کانون امید و استراتژیک نبرد برای تحقق سرنگونی نظام ولایت فقیه می‌باشد.


ابعاد و اهمیت موضوع


در این شماره می‌خواهیم به‌طور خاص نقشهٔ راه رژیم آخوندی برای مقابله با آن بپردازیم. این موضوع از آن‌چنان اهمیت و جایگاهی برخوردار است که این روزها به اصلی‌ترین دغدغه و از طرفی سمپاشی و شیطان‌سازی دستگاه ولایت فقیه و دنباله‌های وابسته به آن تبدیل شده است.
در این قسمت گوشه‌ای از تلاشها و قیمتی که سازمان مجاهدین خلق ایران برای استفاده از آخرین قطرات آزادی بعد از انقلاب ضدسلطنتی پرداختند را از پیام مسعود رجوی رهبر مقاومت ایران با عنوان استراتژی قیام و سرنگونی می‌شنویم- یکی از این وقایع سرفصلی مهم اولین انتخابات ریاست‌جمهوری پس از سرنگونی دیکتاتوری شاه بود – و در این بحث سر فصل افشاگری سیاسی مجاهدین در نشان‌ دادن چهره واقعی خمینی دجال را بهتر درک می‌کنیم...