728 x 90

آموزش برای کانون‌های شورشی- شماره نود و هشت

آموزش برای کانونهای شورشی- شماره نود و هشت
آموزش برای کانونهای شورشی- شماره نود و هشت

طلوع آفتاب آزادی


دوستان در ادامه شناخت دستگاه ساختاری حکومت ولایت فقیه که برخی از شما سؤال کرده بودید برنامه امروز را به همین موضوع اختصاص دادیم – ابتدا می‌پردازیم به وضعیت بنیاد غارتگر مستضعفان که تماماً در خدمت سپاه جنایت پاسداران است.

 

 


در سال ۱۳۷۶پاسدار رفیق‌دوست، رئیس پیشین بنیاد غارتگران، گفت: «بنیاد مستضعفان، حدود ۴۰۰شرکت بازرگانی و تجاری دارد و ۲۸درصد نساجی کشور، ۲۲درصد سیمان، حدود ۴۵درصد نوشابه غیرالکلی، ۲۸درصد لاستیک و ۲۵درصد شکر ایران را تولید می‌کند».
پاسدار محسن رفیقدوست در بهمن ۹۷گفت: « سپاه پاسداران ۸۰۰هلدینگ داشته است. یک سال سود اعلام شده بنیاد مستضعفان بیشتر از یک میلیون و ۴۴۴هزار سال دستمزد یک کارگر است»!
یکی دیگر از این منابع غارت - مافیای اقتصادی تأمین اجتماعی است
باند اصلاح‌طلبان و اعتدالیون که سازمان تأمین اجتماعی سوپرهلدینگ‌های شستا را در تیول خود دارند یک قلم در این سوپرهلدینگ بیش از ۱۴۰شرکت و کمپانی را سرکیسه می‌کنند!
شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی شستا به‌عنوان بازوی اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سال ۱۳۶۵با سرمایه‌یی معادل ۲میلیارد تومان تأسیس شد، اما در حال حاضر دارایی‌های در گردش این شرکت بالغ بر ۳۰هزار میلیارد تومان می‌باشد.
به‌گفته، مدیرعامل سابق شستا: «اگر گردش مالی ۳۰هزار میلیاردی این شرکت را با اموال و دارایی‌های آن جمع کنیم، ارزش کل شستا به بیش از ۸۰هزار میلیارد تومان می‌رسد.
بخشی از ظرفیت تولید و درآمد‌زایی سالانه آستان قدس به‌عنوان مافیای اقتصادی وابسته به دولت است.

مجموعه شرکت‌های وابسته به آستان قدس رضوی سالانه ۷۳هزار تن شیرخام، ۳۰۰تن گوشت قرمز، هزار تن گوشت سفید، ۱۰۰هزار تن محصولات کشاورزی، ۱۰میلیون متر مربع پارچه، شش هزار متر مربع فرش دست‌بافت و اجرای بیش از ۱۳۶پروژه عمرانی، توسعه، راه‌ و شهرسازی «برآمد تولیدی» دارد.
اما سؤال این است که سود و زیاد و درآمد سالانه آستان قدس توسط چه کسی و در کجا تراز مالی می‌شود؟
خبرگزاری رویترز طی تحقیقاتی سال ۲۰۱۳نشان داد که علی خامنه‌ای، اکنون یک امپراطوری مالی به ارزش ۹۵میلیارد دلار به اسم ”ستاد اجرایی فرمان امام“ را کنترل می‌کند و این ثروت از طریق مصادره دارایی‌ها جمع شده است..


هموطنان عزیز
این در حالیست که حاشیه‌نشینی و زندگی در زیرخط فقر در ایران بیداد می‌کند-
معاون وزیر راه و شهرسازی آخوند روحانی در۲۳مهر ۹۷به خبرگزاری حکومتی ایلنا درباره کنترل حاشیه‌نشینی در شهر مشهد گفت: «یک‌سوم جمعیت مشهد یعنی یک میلیون و ۲۰۰هزار نفر در حاشیه این شهر زندگی می‌کنند. هیأت‌رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس، رژیم در سال ۹۸گفت: «در اکثر شهرهای کشور با معضل حاشیه‌نشینی مواجه هستیم، کما این‌که تنها در استان خراسان رضوی یک میلیون و ۲۰۰هزار حاشیه‌نشین وجود دارد که برابر با جمعیت استان قزوین است».


روزنامه جهان صنعت در ۶تیر۹۷به‌نقل از خضری، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، رژیم نوشت: «یک‌پنجم جمعیت کشور حاشیه‌نشین هستند و حاشیه‌نشینان جزو ضعیف و فقیرترین اقشار شهر و روستا هستند و به‌دلیل کمبود امکانات شهری و روستایی به حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند. فقر و آسیب‌های اجتماعی مانند اعتیاد، قاچاق کودکان و اعضای بدن، طلاق، کودک‌آزاری، قاچاق خرید و فروش مواد مخدر و مشروبات الکلی مهم‌ترین دلایل بروز حاشیه‌نشینی در این مناطق است».


 این وضعیت در حالیست که افزایش بنزین و رشد ۵۵درصدی نرخ تورم فشار زیادی بر مردم وارد کرده است .
اخوند روحانی در زمان اجرای پروژه «گران کردن بنزین» در یک دروغگویی آشکار تأکید کرده بود که این افزایش قیمت، تاثیری بر تورم و گرانی نخواهد گذاشت. وی به‌طرز وقیحانه‌ای در آن دوران اعلام کرد: «اقدام دولت در افزایش نرخ بنزین به نفع مردم و برای کمک به اقشار تحت فشار جامعه است».
اما کمتر از ۲ماه بعد از اجرای سیاست ضدمردمی افزایش قیمت بنزین و راه‌انداختن حمام خون از سوی دیکتاتوری ولی‌فقیه علیه معترضان و قیام‌کنندگان شاهد تورم و گرانی بی‌سابقه در ایران هستیم.


خبرگزاری سپاه پاسداران، فارس در تاریخ (۶دی ۱۳۹۸) در گزارشی ضمن اعتراف به ابعاد بی‌سابقه رشد تورم می‌نویسد: «تورم ۱۲ماهه خوراکی‌ ها و آشامیدنی‌ ها که سهم قابل توجهی در سبد مصرفی خانوار دارند، در آذرماه امسال ۵۵.۷درصد بوده است.
شاخص کل تورم برای خانوارها در آذرماه ۹۸نسبت به ماه قبل ۳.۲درصد افزایش نشان می‌ده».
نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به آذر ماه ١٣٩٨برای خانوارهای کشور به عدد ٤٠درصد رسید.
رژیم ضدمردمی ولایت فقیه با هزینه کردن سرمایه‌های ملی مردم ایران برای سیاست صدور تروریسمش در سوریه و لبنان و عراق و یمن، مردم را در فقر و گرسنگی، زجرکش و کودکان را ناشکفته پرپر کرده است. «بر اساس برآوردها حدود ۷۰هزار کلاس درس در تهران کمبود داریم که این رقم با توجه به روند افزایش جمعیت حاشیه‌نشینان تهران، رو به افزایش است.


کودکان سیستان و بلوچستانی در رتبه نخست بازماندگی از تحصیل قرار دارند
معاون امور رفاهی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی رژیم، از شناسایی ۱۳۰هزار کودک بازمانده از تحصیل در ایران خبر داد. ۳۰درصد این کودکان در استان سیستان و بلوچستان زندگی می‌کنند و استانهای تهران و خوزستان در رتبه‌های بعدی قرار دارند
مدارس تخریبی و غیراستاندارد به‌خصوص در شهرستانها بیداد می‌کند
این در حالی است که به اعتراف یک خانم لبنانی در مصاحبه با خبرنگار یک شبکه اروپایی -رژیم خامنه‌ای حتی اجاره منزل آنها را در دوران بازسازی داده است! و هنگام بازسازی مناطق از آنها، درباره نحوه معماری داخل ساختمان و دکوراسیون آشپزخانه‌هایشان نیز نظرسنجی کرده است.


مروری کوتاه داریم به وضعیت بحرانی اقتصاد رژیم
روزنامه فرهیختگان در دعوای باندی و سهم‌خواهی بیشتر از غارت و قدرت در نمایش انتخابات ضمن اشاره به قیام سراسری آبان ۹۸نوشت این‌چنین اعتراف می‌کند: « ۴۶درصد مردم مشکل اصلی این روز‌های کشور را مسائل اقتصادی می‌دانند، اعتراضات آبان‌ماه ۹۸و دیماه ۹۷گویای همین مسأله است، مختصر توضیح در مورد وضعیت اقتصادی و آمار‌های رسمی به این شکل عنوان می‌شود:
۱- رشد اقتصادی کشور: در طول دوران ریاست‌جمهوری روحانی به‌صورت متوسط نزدیک به صفر بوده و امسال این رقم به منفی ۹.۵رسیده است.
۲- ضریب جینی: شاخص ضریب جینی که سطح نابرابری یا فاصله طبقاتی بین درآمد افراد یک جامعه را توصیف می‌کند، به رقم ۰.۴۰۹۳در سال ۹۷رسیده که در نوع خود قابل‌ توجه است.
۳- حجم نقدینگی: در سال ۹۲و زمان آغاز تصدی حسن روحانی در قوه مجریه، قریب ۴۹۰هزار میلیارد تومان بوده که اکنون رکورد‌های عجیب‌و غریبی را زده و مدت‌هاست از مرز ۲۰۰۰هزار میلیارد تومان گذشته است؛ این یعنی بیش از ۷۵درصد نقدینگی کشور فقط در دولت حسن روحانی خلق شده است.
۴- مشکل مسکن: در شاخص قیمت مسکن بررسی داده‌های مرکز آمار ایران و وزارت راه‌ و شهرسازی نشان می‌دهد از تابستان سال ۹۲تا به‌ امروز در شهر تهران قیمت مسکن از متری ۳.۸میلیون تومان به ۱۲.۷میلیون تومان رسیده است یعنی رشد اعجاب‌آور ۹میلیون تومان در هر مترمربع مسکن..
۵- قیمت خودرو: رشد قیمت خودرو معضل دیگر است. برای مثال پراید در سال ۹۲حدود ۱۹میلیون تومان قیمت داشته که در همین روز‌های اخیر با عبور از رقم ۶۰میلیون تومان، رکوردی قابل‌ توجه را از خود به‌جای گذاشت..
۶-نرخ دلار: نرخ دلار در تابستان سال ۹۲روی رقمی حدود ۲۹۰۰تومان ایستاده بود، ولی حالا حدود ۳۰۰درصد رشد کرده.


شنوندگان رادیو مجاهد
در این برنامه به گوشه‌هایی از نکبت ۴۰ساله نظام ولایت فقیه برای مردم ایران پرداختیم. اما این تمام واقعیت نیست - طلوع آفتاب آزادی در غروب ولایت فقیه در پیش است.
روی دیگری که خود را در ایستادگی و پایداری مقاومتی خونبار با ۱۲۰هزار فدیه برای آزادی و رزم و خروش جوانان در کانون‌های شورشی نشان می‌دهد.
خروش و خیزش در سراسر نقاط کشور، نشان می‌دهد که مردم ایران به امید و آرزوهای دیرینه خود دست‌ یافته و عزم خود را برای به گل نشاندن توفان قیام در طلیعهٔ خورشید آزادی هر چه بیش‌تر جزم کرده‌اند.


آری، قیام سراسری مردم ایران در آبان ۹۸با جوانان شورشگر نشان داد که غروب ولایت فقیه و پایان روزگار آخوندهای خمینی‌صفت در طلوع خورشید آزادی مردم ایران هر چه نزدیک و نزدیک‌تر می‌شود.
هم‌چنان که مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران در چهل و یکمین سال قیام ضدسلطنتی در ۲۲بهمن ۹۸گفت: «حالا دیگر زمان برپایی یک ایران عاری از هرنوع دیکتاتوری است. عاری از شکنجه و اعدام و عاری از تبعیض دینی و تبعیض جنسیتی است.
حالا زمان برپایی یک جمهوری بر اساس رأی آزادانه مردم، بر اساس جدایی دین و دولت و کثرت‌گرایی و بر اساس عدالت و برابری است.
حالا این جوانان شورشگر و کانون‌های شورشی هستند که همراه با مجاهدان آزادی می‌خوانند و می‌خروشند:
هم‌پاییم، همراهیم، همرزمیم، هم‌سازیم
جان برکف برخیزیم، برخیزیم پیروزیم..... ».