728 x 90

آموزش برای کانون‌های شورشی- شماره هشتاد

آموزش برای کانونهای شورشی- شماره هشتاد
آموزش برای کانونهای شورشی- شماره هشتاد

مبارزه و پیروزی قسمت هفتم


- در ادامه سلسله برنامه‌های آموزشی کانون‌های شورشی خطاب به نسل جوان میهنمون هفتمین قسمت از برنامه‌ای با عنوان مبارزه و پیروزی را میشنوید. در برنامه قبل به به موضوع مقاومت زنان آزاده میهنمون با پیشتازی مجاهدین خلق ایران و سایر آزادیخواهان در مقابل اهانت خمینی سفاک به زنان شریف و سپس به مواضع خمینی ضدبشر و سرکوب آزادی‌ها و آزادیخواهان –پرداختیم –جوانان آگاه و مبارز - شما می‌توانید سؤالات و نظرات خودتون رو درباره این برنامه به ایمیل رادیو مجاهد radio@mojahedin.org ارسال کنید.

 

 


شنوندگان گرامی رادیو مجاهد

 

جوانان آگاه و مبارز

در برنامه امروز به پاسخ سؤالات شما که بر روی ایمیل رادیو مجاهد فرستادید پاسخ می‌دهیم - تعدادی از شما سؤال کردید که - تحمیل نوع حکومت خمینی ضدبشر به مردم چگونه بود یعنی به‌طور مشخص او که بر انقلاب و خون مردم ایران سوار شده و به‌گفته برخی تصویرش در ماه دیده می‌شود چگونه و به چه وسیله‌ای توانست سرکوب و خفقان و زندان و شکنجه را بر مردمی که برای آزادی و علیه دیکتاتوری شاه انقلاب کرده بودند – اعمال کرده – هم‌چنین برخی از شما سؤال کردید که واکنش و رویکرد سازمان مجاهدین خلق ایران به‌عنوان نیروی پیشتاز در قبال حکومت استبداد خمینی چگونه بود.


هموطنان عزیز


در پاسخ به سؤال اول شما باید بگویم - یکی از رذیلانه‌ترین روش‌های گوبلزمنشانهٔ خمینی برای استقرار حاکمیت مدنظر خودش در ایران، از همان روزهای نخست پیروزی انقلاب ضدسلطنتی به‌کار گرفته شد. این به‌اصطلاح رفراندم یکی از صحنه‌های رویارویی مجاهدین با خمینی بود. او یک هفته قبل از سرنگونی شاه نوع حکومت را بدون نظرخواهی از مردم تعیین‌تکلیف کرد- به برخی اعترافات او توجه کنید:
خمینی دجال ابتدا گفت: «به مجرد این‌که این نظام به هم بخورد، جایگزین آن را ما داریم و یک نظام اسلامی، جمهوری اسلامی متکی به آرای عمومی و متکی بر قوانین اسلام»
وی هم‌چنین در تاریخ ۹اسفند ۵۷نیز گفت: آنچه این جانب به آن رأی می‌دهم جمهوری اسلامی است... نه یک کلمه زیاد و نه یک کلمه کم»!
یک روز قبل از میتینگ بزرگ مجاهدین در خزانه تهران در ۴خرداد ۵۸خمینی باز هم شخصاً به صحنه آمد و برای نفی دموکراسی و برای آببندی کردن جمهوری دموکراتیک اسلامی که حرف مجاهدین بود و بازرگان – که آنزمان نخست‌وزیر قانونی بود، هم از آن حمایت کرده بود، گفت:
هرکس جمهوری را بخواهد دشمن ماست برای این‌که دشمن اسلام است. هر کس پهلوی جمهوری اسلامی، دموکراتیک بگذارد این دشمن ماست. هر کس جمهوری دموکراتیک بگوید، او دشمن ماست. برای این‌که معلوم است اسلام را نمی‌خواهد، ما اسلام را می‌خواهیم». (
دجالیت دیگر خمینی این بود که شرکت‌کنندگان در رفراندم را بین رژیم سلطنتی و جمهوری اسلامی مخیر می‌کرد. بنابراین در برابر تبلیغات شبانه‌روزی وی و دستجات چماقدار و ”حزب‌اللهی“ او که به‌تازگی میدان‌دار شده و در همه جا عربده می‌کشیدند ”حزب فقط حزب‌الله، رهبر فقط روح‌الله“،
هموطنان عزیز ۰اما سازمان مجاهدین خلق ایران – به قیمت دهها زندانی و چند شهید در فاز سیاسی و اوایل حکومت خودکامه آخوندی – هرگز - از اصول به‌حق خود و آزادیهای مردم کوتاه نیامدند. آنها بار دیگر در ۲۷اسفند ۵۷درباره ”رفراندم و نحوه استقرار جمهوری اسلامی“ اعلام کردند که اسلام و جمهوری اسلامی صرف‌نظر از هر پیشوند و پسوند، برای سازمانی که از آغاز حامل یک رسالت مکتبی بوده است، البته کمال مطلوب است. «مشروط بر این‌که آنچه به نام اسلام ارائه می‌کنیم، حقیقتاً اسلامی و به دور از هر شائبه شرک‌آمیز استبدادی و استعماری و استثماری باشد. اسلامی پاک، مردمی و مبرا از جعلیات زنگارها و رسوبات طبقاتی قرون و اعصار، والا بدیهی است وجدانهای آگاه و انقلابی مسلمانان هرگز سوءاستفاده ارتجاعی از نام اسلام را روا نخواهد داشت»


هم میهنان عزیز

 

برای مرور وقایع آنزمان و پاسخ به سؤالات شما – توجه شما را به گزیده از سخنان مسعود رجوی رهبر مقاومت ایران با عنوان: استراتژی قیام و سرنگونی – جلب می‌کنیم- در این قسمت – مسعود رجوی درباره اعلان جنگ خمینی به مجاهدین در تیر ۱۳۵۹و رویکرد دجالگرانه وی و مواضع اصولی مجاهدین چنین می‌گوید....

گزیده ها

تازه‌ترین مطالب