728 x 90

آموزش برای کانون‌های شورشی- شماره هشتاد و شش

آموزش برای کانونهای شورشی

آموزش برای کانونهای شورشی- شماره هشتاد و شش
آموزش برای کانونهای شورشی- شماره هشتاد و شش

مبارزه و پیروزی- قسمت سیزدهم

«در برابر اقبال روزافزون قشرهای مختلف مردم به کاندیداتوری پدر طالقانی، از آن‌سو فشارهای خمینی و ایادیش بر آن بزرگوار بالا گرفت تا اعلام انصراف و مخالفت کند. حتی یکبار خمینی دجال از سر بغض نسبت به پدر طالقانی علناً هم گفت که دوست ندارد یک روحانی رئیس‌جمهور شود. چند هفته بعد در تیرماه ۵۸، خمینی انتقام گرفت و زهرش را ریخت. به‌واقع یک اعلام جنگ غیررسمی را اعلام کرد.

 

 

وقتی در سال ۵۷، قبل از سقوط شاه، پدر طالقانی از زندان آزاد شد، بیش از یک میلیون تن از مردم تهران به در خانه پدر رفتند و از او استقبال کردند. در انتخابات خبرگان هم، با بیش از ۲میلیون رأی نماینده اول تهران و در حقیقت تمام ایران بود. خمینی چشم دیدن پدر طالقانی را نداشت و حتی بعد از وفات پدر، در پیام تسلیتش هم، او را حجت‌الاسلام طالقانی خطاب می‌کرد. اصولاًً ارتقاء منتظری به منصب جانشینی خمینی که در مراسم رژیم تحت عنوان ”امید امت و امام“ معرفی می‌شد، علتش حسادت و کین‌توزی خمینی نسبت به آیت‌الله طالقانی بود. در حالیکه اگر خمینی ریاست‌جمهوری آقای طالقانی را می‌پذیرفت، نقشه‌ٔ مسیر تفاوت می‌کرد و رژیم خمینی اصلاح می‌شد.


هموطنان عزیز سیر وقایع آن دوره را از سخنان مسعود رجوی رهبر مقاومت ایران می‌شنویم.....
دوستان و همراهان رادیو مجاهد - آنچه به‌سمعتان رسید سلسله آموزشها یی خطاب به نسل جوان و کانون‌های شورشی بود با عنوان مبارزه و پیروزی قسمت سیزدهم - شما می‌توانید سؤالات و نظرات خودتون رو درباره این برنامه به ایمیل رادیو مجاهد radio@mojahedin.org ارسال کنید.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/e553b082-6bd0-40ef-98ad-dcdeefc7e300"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات