728 x 90

آموزش برای کانون‌های شورشی- شماره هشتاد و نه

آموزش برای کانونهای شورشی- شماره هشتاد و نه
آموزش برای کانونهای شورشی- شماره هشتاد و نه

موقعیت سرنوشت‌ساز کنونی و سرمایه ایران برای سرنگونی – قسمت دوم

برای پاسخ به سؤالات شما هموطنان عزیز به‌خصوص جوانان میهنمون - در سلسله برنامه‌های آموزشی کانون‌های شورشی - مطالبی با عنوان:موقعیت سرنوشت‌ساز کنونی و سرمایه ایران برای سرنگونی - را به آگاهی شما می‌رسانیم.

قبل از شروع بحث امروز از شما شما درخواست می‌کنیم سؤالات و نظرات خودتون رو درباره این برنامه به ایمیل رادیو مجاهد radio@mojahedin.org ارسال کنید.

 


در برنامه گذشته گفتیم که: سال ۹۸و به‌خصوص در ماههای خرداد و تیرماه ۹۸و پس از انزوای بین‌المللی رژیم از سوی جامعه جهانی از جمله تحریم‌های گسترده علیه رأس نظام یعنی خامنه‌ای و سران حکومتی و نامگذاری سپاه پاسداران و برخی سران جنایتکار آن در لیست تروریستی و هم‌چنین شسکت رژیم در سیاست‌های جنگ‌افروزانه‌اش و به‌طور خاص پس از سلسله تظاهرات اشرف‌نشانان و حامیان مقاومت در اقصی نقاط جهان در حمایت از مقاومت و مردم ایران – و سایر گردهمایی و کنفرانسه‌ایی که در ماه تیر ۹۸برگزار شده – به این نتیجه میرسیم که: به سرفصلی مهم رسیده‌ایم - لذا باید تصویری روشن از پیشینه و آینده آن ترسیم شود تا منشوری همه‌جانبه پیش رویمان باشد. منشوری که بتواند راهنمای ما در شناخت پهنا و ژرفای موقعیت کنونی و اهمیت خاص‌الخاص آن باشد. و در ادامه سؤالات رسیده از جانب شما را مطرح کردیم.


جوانان آگاه و مبارز حال به پاسخ این سؤال می‌پردازیم که این مقاومت و مجاهدین و پشتوانه قیام ایران از کجا آمده است؟ - لطفاً توجه کنید:


آمدن به نقطهٔ کنونی در سال ۱۳۹۸محصول یک سفر تاریخی پر فراز و نشیب و شکوهمندانه به جانب آزادی بوده است. ما از مشروطیت تا الآن در قفای آزادی راه آمده‌ایم. آرزو و رؤیایی ۱۱۳ساله برای وصال به محبوبمان را داریم. این سفر را کاروانهایی از مردم ایران طی ۴۰سال طی طریق کرده و ادامه داده‌اند. این کاروان توشه‌ای رنگارنگ از تنوعات فکری، عقیدتی، فرهنگی و اجتماعی را در خود داشته و در زیر رایت آرمان آزادی و با آرزوی وصال آن به موقعیت کنونی رسیده است. این، چکیده‌ای از یک سفرنامهٔ بلند مردم ایران است که هیچ سطری از آن خالی از نبردی همه‌جانبه با انواع سلاطین و دیکتاتورها و در صدرشان دیکتاتوری ولایت فقیهی نبوده است. جزئیات این سفرِ اشک و لبخند در خاطرات و ضمیر همهٔ مردم ایران نقش بسته و میلیون‌ها صفحه از تاریخ این چهار دهه را بر لوح تاریخ هزارن ساله ایران‌زمین نگاشته است.


دوستان و همراهان رادیو مجاهد

– اکنون به این سؤال پاسخ دهید که می‌خواهیم به کجا بر‌ویم؟ بله درست حدس زدید-هیچ ایرانیِ درگیر با ساده‌ترین مسائل معیشتی و نیز پیچیده‌ترین وجوه سیاسی نیست که یقین نداشته باشد به‌دلیل نبود آزادی در ایران، همه‌چیز زندگی و امورات شخصی و کار و بود و نبود مردم و کل جامعه، سیاسی شده است. نتیجهٔ فرایند چنین وضعیتی، لاجرم پاسخ سیاسی دادن به آن است. با این پاسخ اجتناب‌ناپذیر سیاسی است که ما به جانب آینده می‌رویم.


پس تک‌تک شما ایرانیان آزاده در پاسخ دادن به این شرایط و تغییر حتمی آن، مسئولیت ملی و میهنی و انسانی داریم. این وظیفه‌ای است که به‌دلیل سلطهٔ یک دیکتاتوری توتالیتاریستی مذهبی، بر شانهٔ ایران و ایرانی قرار گرفته است و تا به آن پاسخ ندهیم، این شرایط تعیین‌تکلیف نخواهد شد.
بنابراین ما به جانب تحقق آزادی با سرنگونی تمامیت نظام ولایت فقیه حرکت می‌کنیم. این تنها راه رستگاری و سعادت ملی و تاریخیِ میهن و مردم ما است. تمام راههای نصیحت‌گرایانه، انتظار تحول از درون حکومت، چشم بستن به دیگران و نمونه‌های مشابه طی شده و همگی به بن‌بست و ناکارایی رسیده‌اند. راه‌هایی و سیاست‌هایی که از اساس به‌دلیل نشناختن ماهیت ضدبشری نظام ولایت فقیهی، اشتباه محض بوده و هزینه‌های نجومی و انرژی‌های کلان از جیب و جان ملت ایران به سرقت برده‌اند.


دوستان و رفقا

در اینجا لازم است که یادآوری تاریخی بکنیم که تمام‌ راههای مسالمت‌آمیز، صلح‌جویانه، خیرخواهانه، نصیحت‌گرانه با هدف و نیت رسیدن به جامعةی آزاد و دموکراتیک ـ حتی با پذیرفتن حداقل‌های آزادی و فعالیت نسبیِ صنفی و فرهنگی ـ از ۲۳بهمن ۵۷تا ۳۰خرداد ۶۰با خمینی طی طریق شد؛ ولی پاسخی جز چماقداری، کتاب‌سوزانی، دستگیری، زندان، کشتار علنی بیش از ۷۰نفر از مجاهدین در شهر و روستا، بستن روزنامه و نشریه، حذف از انتخابات قانونی و از این نمونه‌ها نداشت و همهٔ راه‌ها به بن‌بست با خمینی رسید. در حالی که در همان تقریباً ۳۰ماه، خمینی بهترین فرصتها را برای مانور اصلاحات، ترمیم و پیش گرفتن اتحاد ملی داشت.


بنابراین بنا‌ به چنین پیشینه و راه طی شده در ۴۰سال گذشته، برای مردم ایران و پیشتازانشان در مقاومت بزرگ سازمان‌یافته در کسوت شورای ملی مقاومت و مجاهدین خلق ایران، هیچ گزینه‌یی جز سرنگونی تمامیت نظام آخوندی جواب ندارد. این است مسیر آینده نسل کنونی ایران‌زمین.
برای مروری به حقانیت این بحث تاریخچه این وقایع را از قسمتی از پیام مسعود رجوی رهبر مقاومت ایران خطاب به نسل جوان میهنمون رو با عنوان: مسیر طی شده با هم می‌شنویم....