728 x 90

آموزش برای کانون‌های شورشی- شماره هشتاد و هشت

آموزش برای کانونهای شورشی- شماره هشتاد و هشت
آموزش برای کانونهای شورشی- شماره هشتاد و هشت

موقعیت سرنوشت‌ساز کنونی و سرمایه ایران برای سرنگونی – قسمت اول

برای پاسخ به سؤالات شما هموطنان عزیز به‌خصوص جوانان میهنمان - در سلسله برنامه‌های آموزشی کانون‌های شورشی - مطالبی با عنوان:موقعیت سرنوشت‌ساز کنونی و سرمایه ایران برای سرنگونی - را به آگاهی شما می‌رسانیم.

قبل از شروع بحث امروز از شما شما درخواست می‌کنیم سؤالات و نظرات خودتون رو درباره این برنامه به ایمیل رادیو مجاهد radio@mojahedin.org ارسال کنید.

 


در سال ۹۸ و به‌خصوص در ماههای خرداد و تیرماه ۹۸ و پس از انزوای بین‌المللی رژیم از سوی جامعه جهانی از جمله تحریم‌های گسترده علیه رأس نظام یعنی خامنه‌ای و سران حکومتی و نامگذاری سپاه پاسداران و برخی سران جنایتکار آن در لیست تروریستی و هم‌چنین شسکت رژیم در سیاست‌های جنگ‌افروزانه‌اش و به‌طور خاص پس از سلسله تظاهرات اشرف‌نشانان و حامیان مقاومت در اقصی نقاط جهان در حمایت از مقاومت و مردم ایران – و سایر گردهمایی و کنفرانسه‌ایی که در ماه تیر ۹۸برگزار شده – به این نتیجه میرسیم که: به سرفصلی مهم رسیده‌ایم - لذا باید تصویری روشن از پیشینه و آینده آن ترسیم شود تا منشوری همه‌جانبه پیش رویمان باشد. منشوری که بتواند راهنمای ما در شناخت پهنا و ژرفای موقعیت کنونی و اهمیت خاص‌الخاص آن باشد.


برخی از شما سؤال کردید که: در حال حاضر صورت مسألهٔ کنونی بین مردم و مقاومت ایران از یک‌طرف و حاکمیت ولایت فقیه از طرف دیگر چیست؟- با توجه به شرایط حساس کنونی باید بگوییم که: پاسخ به این پرسش را ضرورت موقعیت کنونی ایجاب می‌کند.پاسخ به این پرسش را باید در ۴۰سال مبارزه بی‌امان سازمان مجاهدین با حکومت دیکتاتوری آخوندی جستجو کرد. از جمله یکی از این سرفصلها سالگرد سی خرداد ۱۳۶۰- یعنی سالگرد مقاومت انقلابی در برابر نظام آخوندی بود- رخدادی که آغازگر رقم زدن یک مسیر جدید با مشعل آرمان آزادی تاکنون گردیده است. از این روی باید در بزرگداشت این سرفصل تاریخی و نیز برای رقم زدن و آفریدن افق‌های نو، به این پرسش‌ها که اغلب آنها را شما جوانان و شنوندگان رادیو مجاهد برای ما ارسال کردید - پاسخ دهیم:
از کجا آمده‌ایم؟ به کجا می‌رویم؟
مقاومت ما و مردم‌مان چه دارند؟
حاکمیت آخوندی چه دارد؟
صورت مسألهٔ کنونی چیست؟ اصلی‌ترین محورهای شناخت این صورت مسأله، کدام عوامل هستند؟
آلترناتیو واقعی نظام ولایت فقیه چه ویژه‌گی‌هایی باید داشته باشد؟
آلترناتیوهای مجازی چه ویژه‌گی‌هایی دارند، مطرح کردن و تبلیغ‌شان برای چیست؟
سمت و سوی تحولات شتابان منطقه و جهان نسبت به میهنمان، آدرس چه برآیندی را می‌دهند؟
و در کانون این تحولات،‌ وظیفهٔ کنونی ما چیست؟
برای مقدمه و پاسخ به سؤالات شما دوستان – اول این‌که برای پاسخ به سؤالات ایدئولوژیک و مبانی هر بحث به متون و کتابها و جزوات مجاهدین – مخصوصاً بحثهای تبیین جهان - مراجعه کنید.
بجاست که به قسمتی از سخنان مسعود رجوی رهبر مقاومت ایران در سلسله آموزشهایی خطاب به نسل جوان میهنمون با عنوان: استراتژی قیام و سرنگونی گوش کنید …..