728 x 90

آموزش برای کانون‌های شورشی- شماره هفتاد و هفت

آموزش برای کانونهای شورشی- شماره هفتاد و هفت
آموزش برای کانونهای شورشی- شماره هفتاد و هفت


مبارزه و پیروزی قسمت چهارم


هموطنان عزیز شنوندگان گرامی

 

در ادامه سلسله برنامه‌های آموزشی کانون‌های شورشی خطاب به نسل جوان میهنمون چهارمین قسمت از برنامه‌ای با عنوان مبارزه و پیروزی را میشنوید. در این برنامه به ۴۰سال کارزار شکوهمند و رویارویی سازمان مجاهدین خلق ا یران با حکومت دیکتاتوری آخوندی می‌پردازیم/ و این‌که چگونه مجاهدین و مقاومت ایران در قفای آزادی / تلاش و تکاپو کردند/ - جوانان آگاه و مبارز - شما می‌توانید سؤالات و نظرات خودتون رو درباره این برنامه به ایمیل رادیو مجاهد radio@mojahedin.org ارسال کنید.

 

 


همراهان رادیو مجاهد


در برنامه قبل به این بحث پرداختیم که: سرکوب آزادی‌های دموکراتیک توسط خمینی دجال ضدبشر/ چگونه انجام شد - و مجاهدین و سایر گروهها و مردم چه واکنشی در قبال آن داشتند/ مجاهدین در ارزیابی‌های خود،‌ پیش‌بینی کرده بودند عمر آزادیهای دموکراتیک با توجه به ماهیت خمینی و باندهای ارتجاعی ـ فاشیستی پیرامون او،‌ بیش از ۶ماه به درازا نخواهد انجامید. این یک تحلیل واقعی از شرایط آن روز ایران بود. در آن مقطع سرکوب زنان نخستین تهاجم خمینی ضدبشر به آزادیها بود –
مسعود رجوی در سخنرانی خود در سال ۱۳۵۸در امجدیه با عنوان چه باید کرد در اعتراض به سرکوب زنان توسط حکومت آخوندی چنین گفت…..
او قبل از پیروزی انقلاب ضدسلطنتی، در پاسخ به هر سؤالی در مورد برنامهٔ دولت موقت یا آینده انقلاب با دجالگری ویژهٔ خود می‌گفت: «الآن وقت این حرفها نیست» یا «اینها بعداً روشن خواهد شد»، وقتی از سفت شدن جای پای خودش بر قدرت بادآورده مطمئن شد، به روشن کردن ابعاد مبهم «حکومت اسلامی» خودش پرداخت. اری نخستین یورش او برای قلع و قمع آزادیهای دموکراتیک، زنان ایرانی بودند- خمینی دجال که حرث و نسل ایران را ببادداد- در ۱۶اسفند ۵۷با وقاحت و دریدگی آخوندی خودش در جمع طلاب قم اعلام کرد: «زنان اسلامی باید با حجاب اسلامی بیرون بیایند.


همراهان رادیو مجاهد


- در برنامه امروز به موضوع مقاومت زنان آزاده میهنمون با پیشتازی مجاهدین خلق ایران و سایر آزادیخواهان در مقابل اهانت خمینی سفاک به زنان شریف می‌پردازیم. مقاومت زنان در مقابل اهانت خمینی – بله -زنان آزاده ایرانی نسبت به حرفهای توهین‌آمیز و سخیف خمینی- درباره سرکوب زنان با شعار حجاب اجباری- که در عین‌حال 180درجه با وعده و وعیدهایی که در پاریس و قبل از سرقت انقلاب مردم ایران می‌زد متفاوت بود / به‌سرعت واکنش نشان دادند. در فردای سخنرانی او، و شعار فالانژهای حزب چماقداران یعنی حزب جمهوری که می‌گفتند یا توسری یا روسری - تظاهرات اعتراض‌آمیزی با شرکت گستردهٔ زنان در تهران شکل گرفت.
روزنامهٔ کیهان ۱۷اسفند ۵۷در این باره نوشت: «گروهها و دسته‌های مختلف زنان از صبح امروز در خیابانهای شمالی و مرکزی تهران به‌ مناسبت روز جهانی زن و به‌خاطر ابراز نظریات خود دربارهٔ حجاب زنان دست به راهپیمایی زدند. در راهپیمایی‌های امروز زنان، تعداد زیادی از دانش‌آموزان مدارس دخترانه نیز شرکت داشتند. آنها ضمنا علیه کسانی که به زنان بی‌حجاب در روزهای اخیر حمله کرده‌اند، شعار می‌دادند: «ما انقلاب نکردیم تا به عقب برگردیم!» «ما با استبداد مخالفیم!» «چادر اجباری نمی‌خواهیم!»
اشرف رجوی سمبل زنان انقلابی مجاهد خلق در یک کنفرانس مطبوعاتی و اعلام کاندیداتوری وی برای مجلس نمایندگان در سال ۵۸درباره اهمیت نقش زنان چنین گفت:.....
زنان آگاه و دلیر صدای ما رو از رادیو مجاهد میشنوید - این تظاهرات در روزهای بعد نیز ادامه پیدا کرد و در برخی شهرها نیز تظاهرات مشابهی برپا شد. خمینی با اعزام چماقداران خود و شعار «یا روسری یا توسری» و «یا حجاب یا تیزاب» و شلیک هوایی به مقابله با تظاهرات پرداخت. هنوز یک ماه از روی کار آمدن خمینی نگذشته بود.
در چنین وضعیتی پدر طالقانی روح راستین انقلاب اعلام کرد: «در مورد حجاب، اجبار در کار نیست». سازمان مجاهدین خلق ایران هم از آنجا که در هر شرایطی قیمت دفاع از آزادی را می‌پرداخت، در برابر تعرض به ساحت زن ایرانی ساکت ننشست. در ۲۳اسفند ۵۷اطلاعیه‌یی صادر کرد که در روزنامه‌های آنزمان هم چاپ شد - در بخشی از آن آمده بود: «هر موضع‌گیری خصمانه برای تحمیل جبری هر شکلی از حجاب بر زنان میهن... نامعقول و نامقبول است».


شنوندگان گرامی رادیو مجاهد


-این موضع‌گیری طبعاً برای مجاهدین گران تمام شد. اگر ‌چه خمینی به‌طور موقت عقب‌نشینی کرد و در پاسخ به سؤال یک خبرنگار فرانسوی گفت:‌ «همان نظراتی که آقای آیت‌الله طالقانی فرمودند، مورد نظر من و صحیح است»، اما موضع‌گیری مجاهدین در برابر تحمیل حجاب نمی‌توانست از نظر خمینی و چماقدارانش پنهان بماند و باعث غیظ و کین آنان نسبت به مجاهدین نشود. این غیظ و کین در همان روزها با شعارهایی مانند: «ساواکی، منافق، پیوندتون ننگین باد!» به نمایش گذاشته شد.

گزیده ها

تازه‌ترین مطالب