728 x 90

«از زاهدان تا ایذه، خون از وطن می‌ریزه»

سخن روز
سخن روز

امروز جمعه ۷بهمن در صدو سی و چهارمین روز قیام، هموطنان بلوچ در هوای سرد زاهدان تظاهراتی سرشار از گرمای انقلاب دموکراتیک برپا کردند و شعار می‌دادند: «مرگ بر خامنه‌ای لعنت بر خمینی»، «این همه سال جنایت، مرگ بر این ولایت»، «مرگ بر ستمگر، چه شاه باشه چه رهبر»، «خامنه‌ای حیا کن، مملکتو رها کن»، «سفره ما خالیه، خامنه‌ای جانیه».

هموطنان بلوچ با حمل پلاکارد «بلوچستان اگر گرمی، اگر سردی، ولی جای هزاران شیرمردی» بر عزم استوارشان برای قیام تا پیروزی تأکید کردند و با حمل پلاکارد «وکالت ما مدرن است، نه فرد محور»، بازی ننگین ساواکی- پاسداری حول بچه شاه را به‌سخره گرفتند.

خیزش زاهدان در روز جمعه در حالی بود که پاسداران ولایت خامنه‌ای از روز قبل با ایجاد ایستگاههای ایست و بازرسی در ورودی‌ها و در سطح شهر، فضای امنیتی را بیش‌از‌پیش تشدید کرده بودند تا مانع تظاهرات مردم پس از برگزاری نماز جمعه شوند. اما پایداری هموطنان بلوچ تلاشهای آنها را به‌شکست کشاند.

همزمان با زاهدان، در شهر راسک نیز هموطنان بلوچ با شعارهای «مرگ بر خامنه‌ای»، «مرگ بر بسیجی» تظاهرات کردند.

همزمان با زاهدان در شهر ایذه مردم به‌طور گسترده‌یی در چهلم شهید حسین سعیدی و روز پنجشنبه در چهلم شهید محمود احمدی حضور یافتند و با شعارهای «مرگ بر خامنه‌ای»، «از زاهدان تا ایذه، خون از وطن می‌ریزه»، «محمود احمدی سردار بختیاری» و «حسین سعیدی سردار بختیاری» یاد این دو شیرمرد قهرمان را گرامی داشتند و با آنها برای ادامهٔ راهشان پیمان بستند.

این دو شورشگر قهرمان در برابر رژیم و پاسداران جنایتکار خامنه‌ای مسلحانه ایستادند و روز ۲۹آذر در حملهٔ مزدوران با سلاحهای سنگین به شهادت رسیدند.

درود به شهیدان ایذه و به مردم دلاور این شهر که به‌رغم تمامی جنایات سرکوبگرانه دیکتاتوری دینی و دجالگریهای ویژه این رژیم ضدبشری هم‌چنان خروشان، بر ادامه قیام و ادامهٔ راه شهیدان تأکید دارند. در همین ایذه بود که پاسداران جنایتکار خامنه‌ای در جنایتی سبعانه، خودرو حامل خانوادهٔ پیرفلک را در خیابان به‌رگبار بستند که بر اثر آن، کودک ۱۰ساله، کیان پیرفلک در دم جان خود را از دست داد و پدر او نیز به سختی مجروح شد. اما این تمام ماجرا نبود؛ پس از آن‌که این کودک‌کشی قساوت‌بار امواج خشم و انزجار مردم سراسر ایران را، علیه خامنه‌ای و رژیم پلید او به حرکت درآورد، رژیم با دجالبازیهای معمول خود و با تشییع جنازهٔ حکومتی و برپایی یادواره و نمایش و غیره... تلاش کرد کیان را به‌عنوان شهید خود جا بزند و کار «تروریستها» جلوه دهد. در همین رابطه ارگانهای حکومتی دو بار (یک بار در آبان و یک بار هم در دیماه) در خبرسازیهای کذب خود اعلام کردند قاتلان را هنگام خروج از مرز دستگیر کرده‌اند.

شعار «از زاهدان تا ایذه، خون از وطن می‌ریزه» را نخستین بار هموطنان بلوچ در ۱۶دی‌ماه گذشته در زاهدان سر دادند؛ اکنون پژواک و تکرار این شعار در ایذه، بیانگر آن است که خون واحد قیام و آزادیخواهی در پیکرهٔ تمام ملت ایران جریان دارد؛ ملتی که در پنجمین ماه قیام سراسری، به‌رغم سرکوب وحشیانه و کشتار صدها جوان قیامی و به‌رغم تمامی دجالگریها و نیرنگهای دشمن برای خاموش کردن قیام و منحرف کردن و متفرق کردن صفوف آن، برای نیل به آزادی و استقلال و برپایی جمهوری دموکراتیک عزم جزم دارد و از زاهدان تا ایذه به توطئه‌ها و ترفندهای پاسداری ـ ساواکی تودهنی می‌زند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/c3e60b2d-d541-4714-be1d-9a5647da3343"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات