728 x 90

تصرف فرمانداری سراوان توسط مردم و به محاصره پادگان سپاه + توئیت مریم رجوی

فرمانداری سراوان به کنترل مردم درآمد و ان را به آتش کشیدن
فرمانداری سراوان به کنترل مردم درآمد و ان را به آتش کشیدن

پیام مریم رجوی به مردم قهرمان سراوان:

  • در پی تصرف فرمانداری شهر سراوان بدست مردم غیور این شهر،  در ادامه مردم به جان آمده به سمت پادگان سپاه جنایتکار در سراوان حمله کرده و این پادگان را به محاصره خود درآوردند.

مردم سراوان امروز (سه‌شنبه ۵اسفند) در اعتراض به‌قتل‌عام بیش از ٨ سوختبر بی‌گناه بلوچ توسط سپاه جنایتکار پاسداران به خیابان‌ها ریختند و در صفوف متحد با دست خالی مأموران خامنه‌ای را به عقب رانده و ساختمان فرمانداری را آزاد کردند. مأموران خامنه‌ای با دیدن خشم مردم پا به فرار گذاشتند. این تهاجم با وجود حضور نیروهای گسترده نظامی و امنیتی در شهر سراوان و اعلام حکومت نظامی انجام شد.

صدها تن از مردم بلوچ و خانواده‌های سوخت‌بران بلوچ پس از فراخوانهای مردمی در اعتراض به کشتار دهها تن از سوخت‌بران بلوچ تجمع کردند. سپاه جنایتکار برای سرکوب و متفرق ساختن مردم در مقابل ساختمان فرمانداری، اقدام به پرتاب گاز اشک‌آور و شلیک گلوله به سمت شهروندان کرد ولی تاثیری روی مردم خشمگین نداشت. بر اثر تهاجم متهورانه مردم آنها وارد ساختمان فرمانداری سراوان شدند و فرمانداری را به‌طور کامل به تصرف خود در‌آوردند. جوانان خشمگین شیشه‌های ساختمانها و اسباب و اثاثیه موجود در اتاق‌ها را شکستند و یا به آتش کشیدند.


بسیاری از شهروندان سراوان با پرتاب گاز اشک‌آور و شلیک گلوله ساچمه‌ای زخمی شده‌اند. جو شهر سراوان به‌شدت ملتهب است.
مردم سراوان در اعتراض به کشتار سوخت بران بلوچ توسط سپاه پاسداران، با به آتش کشیدن لاستیک، جاده مقابل پایگاه سپاه را بستند. هم‌چنین چند خودروی نیروی انتظامی را واژگون کردند و به آتش کشیدند. خبرهای دریافتی حاکی از این است که مردم قصد تصرف پادگان قدس نیروی زمینی سپاه را دارند و جنگ و گریز در شهر ادامه دارد.

 

در پی تصرف فرمانداری شهر سراوان بدست مردم غیور این شهر،  در ادامه مردم به جان آمده به سمت پادگان سپاه جنایتکار در سراوان حمله کرده و این پادگان را به محاصره خود درآوردند.

 

شایان ذکر است که سپاه پاسداران خامنه ای در ادامه اقدامات و حشیانه و سرکوبگرانه خود در منطقه مرزی در سراوان ، روز دوشنبه ۴ اسفند با ایجاد موانع و حفر چاله‌های بزرگ تلاش کرد از تردد سوخت بران بلوچ ممانعت کند و به تیراندازیهای وحشیانه که شماری کشته و مجروح برجای گذاشته مبادرت کرد.

 

واکنشهای هراس‌آلود آخوندها در برابر تصرف بخش عمده ای از سراوان

مرعشی معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان در اظهارات هراس‌آلودی گفت: «حادثه تیراندازی در سراوان ساعت ۸صبح دیروز در مرز شمسر شهرستان سراوان توسط سوخت‌برها در آن‌طرف مرز رخ داد. با تحریک و فضاسازی گروهک تروریستی جیش‌الظلم و تحرکات برخی سودجویان در حوزه شهرستان سراوان، درگیری مرزی به‌وجود آمد که در این درگیری ۲ نفر کشته و تعدادی زخمی شدند. تجمع ‌افراد سوخت‌بر در گذرگاه مرزی و عدم خویشتن‌داری آنان، سبب هجوم و حمله‌ صبح امروز به پاسگاه مرزی کشورمان شده است. 
امروز باز عده‌ای در فضای مجازی مردم را برای تجمع تحریک می‌کردند که  باز عده‌ای به‌سمت فرمانداری حمله کردند و با شکستن شیشه‌های فرمانداری متفرق شدند. گروهک‌های ضد‌انقلاب و معاند از قبل با ترسیم نقشه و ترغیب افراد سودجو دست به این اقدام خرابکارانه زده‌اند.»

 

سخنگوی مجاهدین در پیامی به سوختبران بلوچ گفت: به سوختبران دلیر بلوچ درود درود و دست‌مریزاد

 

تهاجم مردم به فرمانداری سراوان

پس از سقوط فرمانداری سراوان توسط مردم بلوچ، شماری از خودروهای نیروهای سرکوبگر توسط مردم  به آتش کشیده شد.

 

تصاویری از به آتش کشیدن خودرو نیروهای سرکوبگر توسط مردم