728 x 90

تمامیت یک رژیم تروریستی در چنگ عدالت

سخن روز
سخن روز

صبح چهارشنبه ۲۵تیر جلسه مقدماتی محاکمه اسدالله اسدی، دیپلمات-تروریست رژیم آخوندی و ۳همدستش در دادگاهی در شهر آنتورپ بلژیک برگزار شد. این جلسه به‌ تفهیم اتهام به‌ متهمان اختصاص داشت. اسدالله اسدی، امیر سعدونی، نسیمه نعامی و مهرداد عارفانی به‌ ۲اتهام اقدام به‌ قتل تروریستی و مشارکت در یک تشکل تروریستی محاکمه می‌شوند. اتهاماتی که کیفر آن می‌تواند ۲۰سال حبس باشد.

دادگاه روز چهارشنبه که با حضور وکلای شاکیان خصوصی تشکیل شده بود به‌طور رسمی درخواست دادستان برای محاکمه اسدالله اسدی و ۳همدستش را پذیرفت و به‌ این ترتیب جلسات محاکمه به‌زودی ادامه خواهد یافت.

رژیم وحشت‌زده، در تله افتاد

محاکمه یک دیپلمات در حال کار در دادگاه یک کشور دیگر، یک نمونه منحصربه‌فرد در دنیای معاصر است و این یک رسوایی و بی‌آبرویی بزرگ برای رژیم آخوندی است.

رژیم آخوندی در اقدامات تروریستی خود در خارج کشور معمولاً از مزدوران و آدمکشان غیرایرانی خود استفاده می‌کرد تا ردی به‌جا نگذارد اما این‌بار خشمگین از انتقال جمعی مجاهدین به‌ آلبانی، وحشت‌زده از قیام دی ۹۶ و نگران از اعتبار فزاینده بین‌المللی شورای ملی مقاومت و رئیس‌جمهور آن، درصدد ترور خانم رجوی و برجسته‌ترین میهمانان آمریکایی و اروپایی در ویلپنت برآمد و به‌ همین منظور ریسک بزرگ دست داشتن مستقیم در این اقدام تروریستی در خاک یک کشور اروپایی را به‌جان خرید و تا آنجا پیش رفت که یک دیپلمات رسمی خود را وارد این ماجرا کرد.

از آن پیش‌تر نیز در مراسم نوروز ۱۳۹۷ مجاهدین در آلبانی که با حضور خانم مریم رجوی و شخصیتهای خارجی از جمله شهردار جولیانی برگزار شد، توطئهٔ بمب‌گذاری و انفجار، خنثی و برملا شده بود.

مدارک غیرقابل انکار جنایت

رژیم آخوندی که از پیامدهای اجتماعی این شکست خفت‌بار در داخل کشور و از بازتابهای بین‌المللی آن به‌شدت وحشت داشت، طی ۲سال گذشته از هیچ تلاشی برای ممانعت از محاکمه دیپلمات تروریست خود اسدی و آزاد کردن وی فروگذار نکرد. رژیم حتی تلاش کرد دولت بلژیک را با تهدید به‌ اقدام انتقام‌جویانهٔ تروریستی علیه اهداف این کشور، تحت فشار قرار دهد اما هیچ‌کدام از این تقلاها به‌ جایی نرسید و به‌ شکست مضاعف برای رژیم تبدیل شد.

شکست و ناکامی رژیم به‌ ۲دلیل بوده است: نخست این‌که مدارکی که در این جریان به‌دست آمده آن‌قدر متعدد و غیرقابل انکار است که راه را بر هر گونه حاشا می‌بندد. از جمله مشخص شده است که اسدالله اسدی بمب را با یک پرواز غیرنظامی، شخصاً از ایران به‌ اتریش منتقل کرده است که این یک اقدام جنایتکارانه و به‌خطر انداختن جان شهروندان عادی بوده و نقض همه مقررات بین‌المللی ایمنی پروازهای غیرنظامی است. اسدی سپس بمب و الزامات و چاشنی‌های آن را شخصاً به مزدوران بمب‌گذار تحویل داده است و این مزدوران هنگام دستگیری حامل بمب و الزامات انفجار بوده‌اند و در قصد جنایتکارانهٔ آنها برای تدارک یک جنایت، جای تردیدی وجود ندارد. کما این‌که دادستان دادگاه آنتورپ نیز مدارک ارائه شده توسط دادرسی را کافی دانسته و کیفرخواست خود را بر اساس آن تنظیم و به دادگاه ارائه کرد.

نمودی از تغییر تعادل‌قوا

علت و دلیل دیگر ناکامی رژیم در ممانعت از برگزاری محاکمه دیپلمات تروریست خود، تغییر کیفی تعادل‌قوا در صحنه بین‌المللی است؛ به‌نحوی که دیگر اصحاب مماشات نه می‌خواهند و نه می‌توانند کمکی به‌ رژیم بکنند.

شایان یادآوری است که در جریان ترور قاسملو در وین بر سر میز مذاکره با ایادی رژیم، یکی از قاتلان به‌نام صحرارودی مجروح شد و هویت قاتلان دیگر نیز برای پلیس شناخته شد اما دولت اتریش به‌خاطر سیاست مماشات اقدامی در جهت دستگیری و محاکمه آدمکشان نکرد و قاتلان را هم به‌نزد رژیم فرستاد.

در جریان ترور دکتر کاظم رجوی نیز فرانسه ۲تن از دست‌اندرکاران مستقیم ترور را که دستگیر شده بودند به‌جای استرداد به‌ قضاییهٔ سوئیس تحویل رژیم آخوندی داد.

در دادگاه میکونوس در آلمان نیز که به‌ قتل شرفکندی و شماری از فعالان سیاسی کرد رسیدگی می‌کرد، افراد تحت محاکمه شامل یک مأمور اطلاعاتی (به‌نام دارابی) و چند مزدور آدمکش از اعضای حزب‌الله لبنان بودند و کسی با رتبه دیپلماتیک در آن حضور نداشت و... به‌ همین ترتیب در دهها ترور و آدمکشی وزارت اطلاعات در کشورهای مختلف جهان یا هیچ‌یک از مأموران ایرانی رژیم گیر نیفتادند یا اگر هم دستگیر شدند، به‌مدد سیاست ننگین مماشات از کیفر جنایتهای خود گریختند و به‌ دامن رژیم بازگشتند. اما اکنون به‌نظر می‌رسد به‌گفته رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت خانم مریم رجوی زمان حسابرسی از رژیم تروریستی آخوندها فرارسیده است.

شایان ذکر است که ۳۱تن از مقامات سابق آمریکا از هر دو حزب این کشور یک بیانیه عمومی با عنوان «زمان آماده شدن برای حسابرسی از رژیم ایران و انزجار از اوضاع کنونی حقوق‌بشر در ایران» صادر کردند. امضاکنندگان این بیانیه خواستار به‌پای عدالت کشاندن مقامات رژیم ایران شدند.

ضربه‌ای سنگین به‌ تمامیت رژیم

آری دادگاه بلژیک، تنها صحنه محاکمه چند تروریست رژیم نیست، این محاکمه تمامیت رژیم و دستگاه ترور و آدمکشی آن است؛ چرا که این عملیات بزرگ تروریستی در شورای عالی امنیت رژیم به‌ریاست روحانی تصویب و خامنه‌ای دستور اجرای آن را داده است. از همین‌رو خانم رجوی تأکید کرد علاوه بر اسدی و دیگر تروریستهای دستگیر شده به‌عنوان عاملان این جنایت، آمران واقعی یعنی خامنه‌ای، روحانی، ظریف و آخوند سردژخیم محمود علوی، وزیر اطلاعات، باید محاکمه شوند. این لازمه متوقف کردن تروریسم افسارگسیختهٔ رژیم آخوندی است.

مجاهدین و مقاومت ایران پیوسته گفته‌اند که رژیم آخوندی بر ۲پایه استوار است، سرکوب و اعدام در داخل و تروریسم و صدور ارتجاع در خارج، این ۲پایه که بر شالودهٔ نظام ولایت فقیه بنا شده‌اند و یک آبشخور دارند، عمیقاً به‌ یکدیگر وابسته‌اند و ضعف و قوت هر کدام در دیگری نیز منعکس می‌شود؛ از این‌رو بی‌تردید ضربه سنگین و خردکننده‌ای که بر دستگاه صدور تروریسم نظام ولایت وارد آمده، آثار خود را در دستگاه سرکوب آن در داخل کشور بارز خواهد کرد و کل رژیم را در برابر مردم و مقاومت آزادی‌ستان و کانون‌های شورشی، تضعیف خواهد نمود و آثار آن راه قیام مردم به‌جان آمده علیه این رژیم فاسد و تبهکار را هموار خواهد کرد.