728 x 90

خامنه‌ای؛ ریل‌گذاری در گرداب بحرانها

سخن روز
سخن روز

روز سه‌شنبه ۱۵فروردین، خامنه‌ای سرکردگان و کارگزاران نظام را نزد خود فراخواند و ضمن روضه‌خوانی‌های دجالگرانهٔ همیشگی که به‌مناسبت ماه رمضان غلیظ‌تر هم کرده بود، تلاش کرد وضعیت آشفته و داغان رژیم را با وارونه‌گویی روبه‌راه قلمداد کند. وی در همین رابطه از رئیسی جلاد هم «واقعاً تشکر» کرد. او ضمن تقدیر از گزارش سراپا دروغی که رئیسی از پیشرفتهای دولتش در همین جلسه ارائه داد گفت: «یکی از اشکالات کار ما این است که نه فقط مردم و افکار عمومی، بلکه حتی مسئولان بخشهای مختلف هم از کارها خبر ندارند».

به‌زعم خلیفهٔ ارتجاع، اگر هم «مشکلاتی» یا «بحرانی» وجود دارد، ناشی از سیاه‌نمایی‌ها و توطئه‌های دشمنان علیه اقتدار نظام است. اما خامنه‌ای با همهٔ وقاحتش در دروغگویی و دجالگری، جبراً گوشه‌هایی از بحران‌هایی که سراپای رژیمش را فراگرفته برملا کرد. وی در همین رابطه تلاش کرد قیام سراسری مردم ایران را به‌مسألهٔ زنان و حجاب محدود کند و آن را هم توطئهٔ دشمنان جلوه دهد: «توطئهٔ دشمنان برای داخل کشور ماست؛ توطئه‌هایی بوده، توطئه‌هایی هم خواهد بود. در اغتشاشات پاییز گذشته، اینها مسألهٔ زن را بهانه کردند، هیاهو راه انداختند؛ پشت قضیّه هم دستگاههای جاسوسی دشمن‌ها بودند».

خامنه‌ای دجالگرانه سركوب زنان به‌بهانه حجاب را، امری شرعی و کشف حجاب را «حرام شرعی و حرام سیاسی» نامید و افزود: «دشمن با نقشه و برنامه وارد این کار شده، ما هم باید با برنامه و نقشه وارد بشویم». از آنجا که نقشه و برنامهٔ او برای سرکوب زنان و دختران آزادهٔ ایران از اسیدپاشی و مسموم‌سازی و امثالهم لو رفته، شیادانه اضافه کرد: «کارهای بی‌قاعده و بدون برنامه نباید انجام بگیرد. مسئولان برنامه داشته باشند و دارند؛ ان‌شاء‌الله این کار با برنامه دنبال بشود».

ولی‌فقیه ارتجاع، بخش زیادی از اظهارات خود را به‌اقتصاد که آن را «اولین و مهمترین مسألهٔ کشور» می‌نامید، اختصاص داد و در حالی که ورشکستگی اقتصادی و لجام‌ گسیختگی نرخ ارز و سقوط آزاد ارزش پول کشور را کار دشمن قلمداد می‌کرد، در نقش منتقد و اپوزیسیون گفت: «همین قیمتهای جعلی دلار که از طرف دشمن هدایت می‌شود... چرا؟ چرا شما به‌دلار حاکمیّت می‌دهید؟!». وی در ادامهٔ بازی‌کردن نقش اپوزیسیون افزود: «تورّم بالا، در چند سال پی‌درپی خیلی چیز مهمّی است؛ سالهای متعدّد، پشت سر هم تورّم بالا! خب، این روی نظام توزیع درآمدها در کشور اثر می‌گذارد و توزیع درآمدهای کشور را ناموزون می‌کند؛ یک عدّه‌ای محروم می‌مانند، یک عدّه‌ای هم حالا از طرق مختلفی جیب‌هایشان پر می‌شود». اما راه‌حلی که در این مورد ارائه داد دقیقاً در جهت محرومتر کردن بیش‌از‌پیش محرومان و میدان دادن هر چه بیشتر به‌سپاه پاسداران و غارتگران حکومتی، برای چنگ انداختن بر منابع و ثروتهای ملی کشور بود. خامنه‌ای با اشارهٔ آشکار به‌سپاه پاسداران و تقدیر از سرکردگان آن گفت: «ما شرکتهای بزرگی داریم که مال دولت است، رابطهٔ دولت با اینها بایستی تنظیم بشود. مدیران خوبی وجود دارد که در جنگ اقتصادی چند ساله توانسته‌اند کشور را در بخش‌های مختلف پیش ببرند. از این مدیران فعال باید حمایت کرد».

دجال نقش‌باز ارتجاع از اشاره به‌فساد و ادعای شیادانه و مهوع مبارزه با فساد هم غفلت نکرد و گفت: «فساد... مثل یک اژدهای هفت‌سر، از همه طرف انسان را تهدید می‌کند؛ لذا در مقابله با فساد باید با همه وجود وارد شد. فساد، مردم را ناامید می‌کند، مأیوس می‌کند».

دیکتاتور فرتوت ولایت در گرداب بحران‌هایی که رژیمش را از هر سو به‌کام خود می‌کشد، از دستور به‌کارگزارانش برای مهندسی و رقم‌سازی در نمایشهای انتخاباتی پیش رو غفلت نکرد و از آنها خواست که راهبرد «مشارکت، امنیت، سلامت و رقابت انتخابات» را، از هم‌اکنون مشخص کنند تا انتخاباتی با مشارکت بالا داشته باشیم».

او هم‌چنین گفت: «وضع نظم جهانی در حال تغییر است... ابتکار و تحرک و فعالیت را باید افزایش بدهیم و از فرصت استفاده بکنیم».

در یک‌کلام و چنان‌که در گزارش تلویزیون رژیم از این دیدار مشهود است، خامنه‌ای در این ریل‌گذاری، به‌سرکردگان ولایتش گوشزد می‌کند که جملگی با «توطئه‌های ظاهراً اجتماعی اما در واقع سیاسی امنیتی دشمنان» روبه‌رو هستند. یعنی اولا، صورت مسأله نظام «امنیتی ـ سیاسی» (بخوانید قیام و سرنگونی) است و ثانیا، برون‌رفتی جز «تشکر» از همین جلاد شکست‌خورده، یعنی رئیسی و حساب کردن روی دور زدن تحریم‌ها و «مدیران» غارتگر سپاه با چاشنی رقم‌سازی انتخاباتی و جستجوی فرصت در تحولات جهانی، موجود نیست.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/1b609967-e877-400b-9f65-b82702615c59"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات