728 x 90

دور زدن تحریم‌ها در خدمت تروریسم و چپاول

سخن روز
سخن روز

روز چهارشنبه ۱۰خرداد ۱۴۰۲ دفتر نمایندگی شورای ملی مقاومت در واشنگتن طی یک کنفرانس مطبوعاتی اسناد محرمانه جدیدی را که اخیر توسط شبکه داخلی سازمان مجاهدین خلق ایران به‌دست آمده افشا کرد.

واشنگتن تایمز ۳۱می نوشت: «اسناد موجود نشان می‌دهد که رژیم ایران با صادرات میلیاردها دلار نفت از طریق شبکه‌ای از شرکت‌های بین‌المللی، تحریم‌های ایالات متحده را دورمی‌زند و نیروهای نظامی و امنیتی داخلی خود را تأمین مالی می‌کند».

مقاومت ایران با ارائه اسناد و مدارک محرمانه ثابت کرد سپاه پاسداران از طریق ثبت شرکت‌های پوششی با شیوه‌های مختلفی در حال دورزدن تحریم‌ها در حیطه نفت و پتروشیمی برای تأمین بودجه گسترش بنیادگرایی و افراطی‌گری و جنگ‌طلبی و تروریسم است.

سپاه پاسداران از طریق «شرکت بازرگانی پتروشیمی بین‌الملل PCCI» از زیرمجموعه‌های هلدینگ سرمایه‌گذاری «غدیر»، تحریم‌های نفت و پتروشیمی را در ابعاد بالا دورمی‌زند و درآمد حاصله را مشخصاً صرف پیشبرد سیاست‌های رژیم در خارج ایران می‌کند.

شرکت «غدیر» متعلق به‌ سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح رژیم آخوندی(ساتا) است. رئیس هیأت‌مدیره و مدیرعامل ساتا، سرتیپ پاسدار سید مجید ابن‌الرضا است. این شرکت و چندین مجموعه مشابه دیگر در دستگاه «اقتصاد مقاومتی» که طرح خامنه‌ای برای دادن کنترل شریان‌های اقتصادی ایران به‌ سپاه پاسداران است، تحت نظارت سرتیپ پاسدار مصطفی نجار(وزیر دفاع سابق) فعالیت می‌کنند.

سایت الحره در گزارش خود از کنفرانس مطبوعاتی دفتر نمایندگی شورای ملی مقاومت ایران در واشنگتن، در رابطه با نقش «شرکت بازرگانی پتروشیمی بین‌الملل PCCI» در دورزدن تحریم‌ها و فعالیت‌های تروریستی نوشت: «مأموریت این شرکت علاوه بر فروش نفت به سوریه هم‌چنین فروش «سموم اوره» است که برای ساخت مواد منفجره استفاده می‌شود و وزارت دفاع ایران برای حوثی‌های یمن تولید می‌کند. نامهٔ ارائه شده از سوی سازمان مجاهدین به تاریخ ۱۳ژانویه ۲۰۲۱ خاطرنشان می‌سازد که این شرکت به‌عنوان یک شرکت خارجی عملیات تبدیل پول و ارز را به‌شایستگی انجام می‌دهد. این شرکت مواد ساخته شده توسط شرکت‌های ایرانی را خریده و به مزدوران خارجی می‌فروشد».

نمایندگی شورای ملی مقاومت در کنفرانس واشنگتن در رابطه با فریب‌کارهای رژیم آخوندی در پروژه اتمی اعلام کرد: سایت فردو که در سال ۲۰۰۵ توسط مقاومت ایران افشا شد و طبق توافق اتمی قرار بود فعالیت نداشته باشد، غنی‌سازی را ادامه داده است و اسناد افشا شده جدید توسط گروه قیام تا سرنگونی نشان می‌دهد که رژیم در حال گسترش این سایت است. سیاست استمالت غرب به رژیم آخوندی اجازه داده است تحریم‌ها را دوربزند. آخرین نمونه آن آزاد کردن اسدالله اسدی، دیپلمات-تروریست رژیم بود که شاه بلژیک اجازه داد او آزاد شود و به‌ ایران برگردد.

واشنگتن تایمز در همین رابطه نوشت: نمایندگی شورای ملی مقاومت می‌گوید سیاست مماشات کنونی به رژیم تهران این امکان را داده است که تحریم‌ها را دوربزند، برنامهٔ تسلیحات هسته‌یی خود را ادامه دهد و از اقدامات تروریستی در کشورهای منطقه پشتیبانی مالی کند. هدف ما از کنفرانس مطبوعاتی امروز این است که یک زنگ بیدارباش برای همه باشد.

لازم به یادآوری است که حکومت آخوندها بارها وحشت خود را از افشای مسیرهای دورزدن تحریم‌ها و برملا شدن فساد و پولشویی که در آن شکل گرفته و این‌که معلوم می‌شود اموال مردم محروم ایران چگونه برای مقاصد شوم تروریستی و سرکوبگرانه و چپاولگرانه رژیم هزینه می‌شود، آشکار کرده‌اند. سال گذشته خبرگزاری سپاه پاسداران در مطلبی با عنوان «نگذارید مسیر دورزدن تحریم را شناسایی کنند» نوشت: «انتظار آن بود که سفر نماینده ویژه لغو شود تا به‌قول شهید سلیمانی عزیز برای دشمن کوچه باز نشده و به آمریکا و اروپا اجازه داده نشود از مکانیسم و چگونگی دورزدن تحریم‌ها با خبر شده و آن را سد کنند»(فارس ۱۷اردیبهشت ۱۴۰۱).

پیش‌تر هم پاسدار مخبر، معاون اول رئیسی جلاد، در گردهمایی رؤسای نمایندگی‌های رژیم در کشورهای همسایه گفته بود: «در یکی از انتقال پول‌هایی که به یکی از کشورها داده شد ردی از این‌که این مال تجهیزات واکسن است دیده شد، ما نتوانستیم آن تجهیزات را بیاوریم. اما بعد سفیر عزیزمان به‌عنوان اسباب خانه‌اش آورد. یک اتفاق اینجوری حالا شاید اینها گفتن‌اش هم صحیح نباشد، حالا این از زبانم رفت...»(خبرگزاری حکومتی دانشجو ۲۶آذر ۱۴۰۰).

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/e2c96783-c660-4356-ac39-0e0a593efcb7"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات