728 x 90

راهی که آمدیم - قسمت ۴۸- تأسیس شورای ملی مقاومت و ضرورت آن

راهی که آمدیم- تاریخچه مجاهدین خلق ایران

راهی که آمدیم - قسمت ۴۸- تاسیس شورای ملی مقاومت و ضرورت آن
راهی که آمدیم - قسمت ۴۸- تاسیس شورای ملی مقاومت و ضرورت آن

ضد انقلاب غالب و مغلوب و تلاش علیه این تنها آلترناتیو
طرح صلح و خودمختاری
اصل نه شاه و نه شیخ و تصفیه تعیین‌کننده شورا
عزیمت به منطقه
پیشبرد مبارزه در داخل
تأسیس ارتش آزادیبخش
عملیات ارتش زهر آتش‌بس و فروغ جاویدان

 

 

تأسیس شورای ملی مقاومت و ضرورت آن
معرفی آلترناتیو نوین مردم ایران الزام سرنگونی بود که برادر مسعود با پذیرش ریسک در تهران و قبل از عزیمت تشکیل و معرفی کرد.چرا که بدون وجود جایگزین دموکراتیک سرنگونی نه امکانپذیر و نه صحیح است که تجربه انقلاب ضدسلطنتی بیانگر این واقعیت است.
شورای ملی مقاومت جایگزین دموکراتیک و مردمی رژیم خمینی است. این شورا که سیمای سیاسی مقاومت عادلانه مردم ایران علیه دیکتاتوری ضدبشری خمینی را نمایندگی می‌کند، ائتلاف سیاسی فراگیری است از سازمانها و شخصیتهای مترقی، انقلابی و مردمی میهنمان که در 30تیر ماه 1360توسط آقای مسعود رجوی در تهران بنیانگذاری شد


گره خوردن تمامی خونها و رنجها در شورا- تجربه انقلاب ضدسلطنتی
چنان‌چه بعد از سرنگونی سلطنت شاه از آنجا که رهبری مجاهدین در زندان بود و آلترناتیو در صحنه نبود، خمینی توانست با زد و بندهایش در غرب، انقلاب را دزدیده و به تمامی ارزشهای به‌دست آمده از انقلاب خیانت کند.


نکته‌ٔ بسیار مهمتر دیگر، این است که ما موظف نبوده و نیستیم که فقط خونهای انقلاب را - آن هم در ابعاد عظیم وکم‌ نظیری که همه‌ٔ جهانیان شاهدند بدهیم. خون‌هایشان را نه فقط در این انقلاب، بلکه در آن یکی انقلاب هم دادیم و باز هم خواهیم داد، هر چند هم که لازم باشد، ولی بالاخره محصول سیاسی و عقیدتی و اجتماعی این مشقات و این همه خونها را به‌خاطر خدا و به‌خاطر خلق و به‌خاطر ایرانِ اسیر، در یک جایی باید هم گره زد و از تباه شدن و بازیچه قرار گرفتن آن ممانعت نموده، زمینه را برای درو کردنش بوسیله‌ٔ خلق و خلف‌ترین فرزندانش فراهم کرد. در غیراینصورت، چه بسا که باز هم نتیجه‌ٔ کار، مثل آن دفعه می‌شد. یعنی باز هم شما و نسل شما با فکر و عمل و سازمان خود راه باز می‌کردید، زمین سرد و خاموش (جامعهٔ آن‌روز) را شخم می‌زدید و بذر حرکت و انقلاب می‌کاشتید و با رنج و خون خود جوانه‌ها و شکوفه‌های آنرا آبیاری می‌کردید.


وظیفه و نقش شورا
شورای ملی مقاومت برای سرنگون کردن رژیم خمینی و استقرار دموکراسی و حاکمیت مردم در ایران تشکیل
شده است ‌. انتقال حاکمیت به مردم که از مجرای انتخابات عمومی و تأسیس مجلس مو سسان می‌گذرد،
توسط دولت موقت انجام می‌گیرد. به‌همین جهت وظیفه شورا در ماده اول اساسنامه‌اش این‌چنین تعریف شده است:


«شورای ملی مقاومت برای سرنگونی رژیم خمینی و استقرار دولت موقت تشکیل شده است».
یک‌ماه از 30خرداد 1360و آغاز مقاومت مسلحانه علیه رژیم نامشروع خمینی می‌گذشت،‌این مجلس، هدفی جز سرنگون‌کردن رژیم ضدمردمی خمینی نمی‌توانست داشته باشد.اکنون که سرنگون کردن دیکتاتوری ارتجاعی در دستور کار قرار گرفته بود می‌بایستی به‌سرعت جانشین و آلترناتیو رژیم نیز به‌وجود می‌آمد.


40سال پس از تأسیس، اکنون شورای ملی مقاومت با پشتوانه مقاومتی مصمّم و آبدیده، ناشی از رنج و خون صدهزار شهید، با پشت سر گذاشتن مراحل تثبیت و گسترش خود، با در دست داشتن برنامه، طرح و سیاست مشخص و اعلام شده و با برخورداری از اعتبار و مقبولیت ملی و بین‌المللی آماده است تا در نقش جانشین سیاسی، به ایفای مسئولیت تاریخی و میهنی خود بپردازد.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/dddebb0f-319c-49ff-9c50-4de56d5ceb58"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات