728 x 90

رونمایی از «برنامه و نقشهٔ» خامنه‌ای

سخن روز
سخن روز

خلیفهٔ ارتجاع، روز چهارشنبه گذشته در دیدار با سردمداران و کارگزاران نظام در بارهٔ طرح و برنامه‌اش برای تحمیل حجاب اجباری، گفت: «دشمن با نقشه و برنامه وارد این کار شده، ما هم باید با برنامه و نقشه وارد بشویم».

روز جمعه (۱۸فروردین) سرکردهٔ نیروی انتظامی استان لرستان، پاسداری به‌نام یحیی الهی، در نمایش جمعهٔ خرم‌آباد، از این «برنامه و نقشه» به‌طور مبسوط و با جزئیات رونمایی کرد. به‌نظر می‌رسد این رونمایی توسط یک عنصر سرکوبگر محلی نیز جزیی از همین طرح و برنامه باشد. پاسدار کذایی نیز در ابتدای اظهارات خود تصریح کرد: «سران سه قوا در مرکز، یک دستورالعمل متحدالشکلی در راستای اجرای وظایف مسئولان و دستگاههای اجرایی تدوین کردند و ابلاغ کرده‌اند جهت اجرایی نمودن در سطح جامعه».

نگاهی به‌مفاد این دستور‌العمل، از زبان پاسدار مربوطه، محتوای برنامه و نقشه خامنه‌ای را که تحت عنوان «دستورالعمل ناظرین» در ۴حوزه ابلاغ شده، روشن می‌کند. وی در مورد حوزهٔ یا «ناظر» اول که مربوط به «بحث کشف حجاب در خودرو» است، می‌گوید:

 • بیش از ۳هزار نفر ناظر فعال شده و آموزش دیده‌اند
 • یک نرم‌افزار بر روی گوشی موبایل این ناظرین، نصب می‌شود که آنها از طریق آن یک پیامک را به‌عنوان اولین اخطار ابلاغ می‌کنند که «شما مشاهده شدید در داخل خودرو که کشف حجاب کردید و موازین شرعی را رعایت نکردید».
 • این پیامک وارد سیستم اماکن و امنیت اخلاقی هم می‌شود و برای فرد سابقه می‌شود
 • در مرحله دوم نیروی انتظامی وارد عمل می‌شوند و این خودرو را توقیف خواهند کرد «با قاطعیت و بدون هیچ‌گونه اغماضی».

سرکردهٔ نیروی انتظامی سپس به‌حوزهٔ دوم اشاره کرده و می‌افزاید:

 • «در ناظر۲، ما هم اماکن خصوصی و هم اماکن عمومی، کافی‌شاپ‌ها، رستورانها، تفرجگاهها که به‌صورت محصور دارند کار می‌کنند همه را توجیه کردیم و اتمام‌حجت کردیم»
 • «در اماکن خصوصی، متولیان امر باید از ورود هر کسی که حجاب را برابر دستورالعمل و موازین شرعی و قانونی رعایت نکند جلوگیری کنند»
 • «ارائه خدمات به‌کسانی که موازین شرعی و قانونی را رعایت نکرده باشند مطلقاً ممنوع است»
 • «در اماکن عمومی بار اول تذکر می‌دهیم، بار دوم نیروی انتظامی با اقتدار حضور پیدا می‌کند و آن اماکن را پلمب خواهد کرد»
 • «در دستگاههای دولتی، چه کارکنان، چه ارباب رجوع نباید اجازهٔ ورود (به افراد بی‌حجاب) بدهند، ما هم نظارت می‌کنیم»
 • «اگر مدیری این موارد را رعایت نکند، ما آن مدیر را به‌هیأت تخلفات در درون آن سازمان معرفی خواهیم کرد»
 • «اگر کسی به‌بیمارستان مراجعه می‌کند که رعایت حجاب را نکرده باشد، حق ندارند به‌او خدمات بدهند، ما هم حمایت خواهیم کرد»

حوزهٔ سوم یا به‌قول پاسدار کذایی ناظر سوم مربوط به‌معابر عمومی است؛ به‌گفتهٔ وی:

 • «در حوزه معابر و خیابان‌ها و تفرج‌گاههایی که همه می‌روند ما یک سری دوربین‌ها الآن داریم در کف معابر و خیابان‌ها، اینها را زیاد خواهیم کرد»
 • «اگر خدای نخواسته کشف حجاب کنند اینها "چهره زنی" می‌شوند، شناسایی می‌شوند و از طریق ثبت احوال و برخوردهای انتظامی و محرومیت‌های اجتماعی که برای آنها در نظر گرفته شده و شما در سخنان رئیس قوه قضاییه هم شنیدید که رسانه‌یی هم شد گفت منتظر باشند اینها به دادگاه احضار خواهند شد»

پاسدار الهی سپس به‌حوزهٔ چهارم اشاره می‌کند که مربوط به «کشف حجاب در فضای مجازی» است و در این باره می‌گوید:

 • «هم پلیس فتا هم در سپاه و هم در اداره اطلاعات، ما تیم‌هایی گذاشتیم و دیروز هم شروع کردیم با تعدادی از اینها، هم در اماکن، هم در فضای مجازی؛ الحمدلله به‌خوبی از دیروز برخورد شد».

این «دستورالعمل متحدالشکل» خلیفهٔ ارتجاع، در واقع یک اعلان جنگ واقعی نه تنها علیه زنان و دختران میهنمان، بلکه یک انتقامجویی ددمنشانه این دشمن اصلی، علیه همهٔ مردم ایران است. وی با تمام قوا و با حداکثر تدارک و تجهیز به‌میدان این جنگ آمده و بنا‌به‌سرشت ضدبشری خود حتی بیماران و مجروحان و مصدومان را نیز مستثنی نکرده است. اظهارات پایانی پاسداری که مأمور ابلاغ این جنگ شده نیز بیانگر آن است که پاسداران سرکوبگر و عوامل اجرایی فاشیسم مذهبی نیز این صحنه را میدان جنگ می‌بینند: «مجموع انتظامی پای کار می‌آیند و از هیچ‌گونه برخوردی... با هنجارشکنان کوتاه نخواهند آمد و جان خودمان را در طبق اخلاص می‌گذاریم و در این راستا ان‌شاءالله فدا خواهیم کرد».

جدای از آن‌که سرکوب، آن هم این‌چنین عریان و رسوا، بیانگر ضعف و شکنندگی دیکتاتور است، خامنه‌ای با این الدرم بلدرم‌ها نشان داد تا کجا از قیام و شعله کشیدن آن هراسان است؛ به‌خصوص که مردم ایران پیشاپیش جواب او را داده‌اند: «۱۴۰۲، پس می‌گیریم ایرانو!».

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/ea113070-154a-4740-83d1-9548d29e5c31"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات