728 x 90

شارلاتانا! نعل را وارونه زن!

دودمانش براندازیم
دودمانش براندازیم

«کف میار از خام‌طبعی در دهن

عنکبوت‌آسا به هر سقفی متن

تا نشان سُم اسبت گم کنند

ترکمانا نعل را وارونه زن!»

(از قصائد معروف قاآنی، شاعر قرن ۱۳خورشیدی)

 

***

 

 

 

کافیست عمر سیاسی‌تان ۴۰سال گذشتهٔ ایران را قد دهد تا مضمون دو بیت بالا را چون لباسی کامل بر تن جمهوری اسلامی آخوندی از خمینی تا خامنه‌ای و دست‌آموزشان حسن روحانی دیده و ببینید. «گم کردن نشان» و «نعل وارونه زدن» در بیان و وصف واقعیت‌های مسلم و «عنکبوت‌آسا» بر هر واقعه‌ و حادثه و خبری تنیدن، از ویژه‌گی‌های بارز ماهیت و نمود این حاکمیت و دولت بوده و باشد. اکنون باید حسن روحانی را هم به مجریان دست اول «گم کردن نشان»، «عنکبوت‌آسایی» و «نعل وارونه زدن» در توصیف واقعیت‌های کرونا در ایران افزود.

مصداق‌های دو بیت بالا را می‌توان در تمام عمر نظام آخوندی واقعه به واقعه و خط به خط مثال آورد. مصداق‌هایی که مبنای تنفر عموم مردم ایران ـ خاصه نسل‌های جوان پس از سر کار آمدن آخوندها ـ و از بینه‌های اصلی طرد این جماعت «عنکبوت‌آسا» و «وارونه نما» در جامعه ایران است.

 

تخت‌خواب‌های خالی و زیبا دنبال کرونا!

یکی از نمونه‌های مشمئزکننده، اظهارات حسن روحانی درباره واقعیت کرونا در ایران از آغاز تا امروز است. اگر کسی ـ به‌خصوص پزشکان، پرستاران و آگاهان سیاسی ـ واقعیت اپیدمی کرونا را در ایران نداند و پای سخنان حسن روحانی بنشیند، تصور می‌کند دنیا با تمام پیشرفتها و تکنولوژی و پیشگیری در مبارزه با کرونا، همه و همه را باید از ایران آخوندی آموزش می‌گرفت و یاد بگیرد. این دنیا چقدر از ایران عقب است! ویروس کرونا نمی‌داند که در ایران با کی طرف است که نمونهٔ بی‌نظیر کنترل شیوع کرونا و مداوای مبتلایانش بوده است! هزاران تخت‌ خالی و زیبای بیمارستانهای ایران حسرت به دل مانده‌اند که یک کروناگرفته‌ سراغشان بیاید و لااقل تمیزی و برق‌زدن‌شان را ببیند و روی آنها استراحت کند و لذت ببرد و با تماشای سیمای جمهوری اسلامی ـ به‌خصوص اظهارات حسن روحانی در جلسات دولت ـ سر کیف بیاید و شاهد کرور کرور درمان شده‌ها و هزار هزار تخت خالی باشد و ناگهان با نگاه به انبوهی تخت‌های خالی دور و برش به خودش شک کند که نکند اشتباهی آمده! جای ژول ورن نویسندهٔ تخیل‌گرا و موفق فرانسوی خیلی خالی است که بیاید وردست حسن روحانی در جلسات دولت بنشیند که یاد بگیرد درباره کرونا چطوری رمان رمانتیک بنویسد تا دنیای کروناگرفته آن را بخواند و بلکه راه نجات را از وارونه‌تنیدنهای حسن روحانی یاد بگیرد؛ بلکه این‌طوری دنیا واکسینه شود!

 

تلنگری محکم به خلسه‌های یک شارلاتان

در چنین فضایی از خلسه‌آفرینی‌های حسن روحانی دربارهٔ پیشتازی ایران در کرونازدایی نسبت به تمام دولتهای دنیا، ناگهان اظهاراتی نگران‌کننده به فریاد می‌آیند تا شامورتی‌بازیهای یک شارلاتانیست حوزوی و قسم‌خوردهٔ‌ ولایی را به چالش بکشند. این‌جاست که یک‌هو با نامهٔ سرگشادهٔ جمعی از اعضای هیأت علمی دانشگاههای علوم پزشکی به روحانی، ماسک از صدا و سیمای آخوندی و آخوند شارلاتانیست برمی‌افتد و تلنگری محکم به خلسه‌های روحانی می‌خورد: «طبق گزارش ستاد، سه روز قبل دوهزار نفر، دیروز دوهزار‌و‌پانصد و امروز سه هزار فرد مثبت به آمار کل اضافه شده است. آیا وضع نسبت به چند روز قبل بهتر شده؟ نگاهی به‌آمار بیماران پرخطر و آمار تخت‌های آی.سی.یو و پرپرشدن کادر درمانی در این دوران، حکایت از اوضاع بهتر از هفتهٔ قبل نمی‌کند».

 

نامهٔ هیأت علمی:

آقای روحانی! نتیجهٔ تفکرات شما و مشاورانتان: تلفات ۱۵برابری نسبت به چین

روحانی در اظهارات روز ۱۲فروردین جلسهٔ ‌ دولت، قرنطینهٔ چینی را زیر سؤال برد. یادآوری می‌شود که قرنطینه، رویکردی ضداپیدمی می‌باشد که همواره در هر کشوری که اعمال شده، موفق بوده و توصیهٔ مداوم سازمان بهداشت جهانی هم بوده است. در نمونه‌ اظهارات دست‌اندرکاران رژیم آخوندی هم شاهد بودیم که قرنطینهٔ چینی را خاص یک کشور کمونیست قلمداد می‌کردند! با این حال برخی هم بر سر آن با دولت بحث و جدل داشتند! روحانی هم در آخرین اظهاراتش قرنطینهٔ‌ چینی را «خاص آن کشور» معرفی کرد. اما باز هم متخصصان دست‌اندرکار که با واقعیت سرسخت کرونا و حجم سرسام‌آور آسیب مردم در ایران مواجه‌اند، به روحانی هشدار می‌دهند که دست از این اظهارات رمالی‌ و دجال‌گری‌ بردارد. به او هشدار می‌دهند که با «انسان» طرف است و «تلفات ۱۵برابری نسبت به چین، نتیجهٔ تفکرات اشتباه مدلول مشاورات نادرست» است: «در نوع قرنطینهٔ چینی تلفات اپیدمی کرونا در چین دو و نیم نفر به‌ازای هر یک میلیون جمعیت بود و در ایران تا این لحظه ۳۸وجود نازنین به‌ازای هر یک میلیون نفر جمعیت. یعنی ۱۵برابر چین. واحد شمارش انسان است! پانزده برابر بیشتر در واحد انسانی، نتیجه تفکرات اشتباه مدلول مشاورات نادرست».

 

مهد رفع کرونا، کانون صدور ویروس به دنیا!

وجهی دیگر از «تفکرات روحانی و مشاورانش» که همگی زیر نظر خامنه‌ای تبدیل به دستورالعمل حکومتی در امر کرونا شده است، صادر کردن و سرازیر نمودن ویروس کرونا به دنیا است. روحانی بنا بر شارلاتانیسم ویژه‌ای‌ که مشخصه‌های آن در بالا توصیف شد، ایران آخوندی را مهد مبارزه بی‌همتا با کرونا معرفی می‌کند. اما خوب است ببینیم «مهد» چه چیزی است. یکی از بهترین گواهی‌دهنده‌گان این «مهد»، سازمان بهداشت جهانی است که مرجع قانونی و پزشکی در مبارزه با کرونا در همهٔ‌ کشورها می‌باشد.

 

روز ۱۰فروردین ۹۹دکتر ادهم اسماعیل نمایندهٔ سازمان بهداشت جهانی در عراق ضمن مصاحبه‌اش با تلویزیون العراقیه، برای اولین بار پرده از سیاست ضدبشری و قصد نظام آخوندی در ترویج کرونا در جهان برداشت. وی که بنا بر شغل و تخصص و مأموریتش، بر مختصات شیوع اپیدمی کرونا اشراف دارد، در این مصاحبه افشاگری کرد که: «اگر ایران نبود، هیچ‌کس در عراق به این ویروس مبتلا نمی‌شد. رژیم ایران باعث شده که کرونا به ۱۷کشور منطقه از جمله عراق منتقل شود».

 

وی در ادامه، پرونده‌ کرونا را در ایران باز می‌کند و تمام قرائن برشمرده طی یک ماه گذشته را که بارها روشنگری و افشاگری شده، تشریح می‌کند و جلو چشم دنیا می‌گذارد تا بدانند علت شیوع کرونا به بسیاری از کشورها چه بوده است: «رژیم ایران در همان شروع از قطع رابطه با چین سهل‌انگاری کرد و هم‌چنین انتخابات را برگزار کرد. نه فقط برگزاری انتخابات،‌ بلکه زیارتها از قم. لذا ایران باعث شد کشورهای زیادی مبتلا شوند. ۱۷کشور را مبتلا کرد. عامل شیوع کرونا در ۱۷کشور شد. در رابطه با عربستان، ویروس از ایران وارد شد. در بحرین نیز ویروس از ایران وارد شد. رژیم ایران به‌طور جدی با کرونا برخورد نکرد که موجب انتشار آن در جامعه شد. تفاوت این است. وقتی من با هیات ایرانی که به عراق آمده بودند صحبت می‌کردم، به آنها گفتم این چه کنترلی است که اولین حالت بیماری کرونا در لبنان از ایران وارد شده بود؟ من کاملاً یادم هست که دو وضعیت در عمان و لبنان از ایران وارد شده بود. به آنها گفتم آنها از فرودگاه تهران آمده بودند. به عبارتی در تدابیر خروج و ورود به ایران نقضهای آشکاری صورت گرفت».

 

تا آن زمان که پرده برافتد چه‌ها کنند!

کماکان عمر سیاسی‌تان به ۴۰سال گذشتهٔ ایران قد دهد، مشاهده می‌کنید که آنچه در بالا برشمرده شد، ارزنی میان سیلوهای غلات است. این‌ها اندکی از یک پرونده طولانی شارلاتانی از خمینی تا خامنه‌ای و روحانی هستند. اگر از همین تاریخ ۴۰ساله بپرسی که علت و اساس تمام مشکلاتی که مردم ایران در تمامی زمینه‌ها و کشور ایران در محیط‌زیست شامل دریاها و رودها و سدها و جنگل‌هایش گرفتار آن هستند چیست، پاسخ در توالی موروثیِ یک شارلاتانیسم نهادینه شده در ساختار و ماهیت و نمود این حاکمیت و دولت است. اپیدمی و بحران کرونا هم نهایت آن نخواهد بود که تا این ساختار از شارلاتانیسم تغذیه می‌کند، «عنکبوت‌آسا»، «نعل وارونه زن»، قبراندیش، تباه‌کیش و مرگ‌آور است؛ مگر پرده‌هایش را براندازیم و دودمانش را...