728 x 90

قمارخامنه‌ای در دور جدید سرکوب

سخن روز
سخن روز

با آغاز سال جدید، خامنه‌ای دو اقدام موازی را در دستور کار نیروهای سرکوبگرش قرار داد:

۱- دور جدید سرکوب برای تحمیل حجاب اجباری

۲- دور جدید حملات شیمیایی به‌مدارس دخترانه

اقدامات عملی گسترده سران قوای سه‌گانه با بیش از بیست دستگاه سرکوبگر رسمی برای تحمیل حجاب اجباری و تاخت و تاز بی‌دنده و ترمز وحوش آتش به‌اختیار در هر دو زمینه آن‌چنان بود که زنگ‌های خطر نسبت به‌پیامدهای خطرناک اجتماعی را در درون رژیم هم به‌صدا درآورد. یک کارشناس با یادآوری اعلام خطر و هشدارش قبل از خیزشهای نیمه دوم سال۱۴۰۱ به‌سرکردگان ولایت ارتجاع، خطر کنونی را خاطرنشان کرده و می‌نویسد: «سال گذشته گفتم که باید منتظر یک اعتراض اجتماعی در شکل یک شورش همگانی باشیم، دیدید که در شهریور همان سال این اتفاق افتاد» و «الان هم» «بار دیگر بسترسازی برای شورش همگانی بعدی در حال تشدید است» (خبرآنلاین-۲۱فروردین).

در مورد حملات شیمیایی هم در سقز و شاهین‌شهر و... شعارهای مرگ بر خامنه‌ای مردم در برابر مدارس و شعارهای شبانهٔ «مرگ بر حکومت دختر کش» آژیرهای خطر را به‌صدا در آورد.

با این حال، خامنه‌ای کماکان این دو اقدام موازی را ادامه می‌دهد. چرا؟

شکی نیست که ولی‌فقیه ارتجاع از این هشدارها و اعلام خطرها با خبر است اما ریسکها را با محاسبه‌های سرکوبگرانه در شرایط معین کنونی پذیرفته و در تشدید فشارهای سرکوبگرانه برای تحمیل حجاب اجباری یا ازسرگیری حملات شیمیایی در مدارس دخترانه، مقاصد معینی را دنبال می‌کند.

او با گماشتن دژخیمان هاری مانند رادان و با تشدید تدابیر سرکوبگرانه حتی دستگیریهای مجدد و پرونده‌سازی برای بازداشت شدگان آزاد شده در نمایش عفو، فضا را بسته است، با حملات شیمیایی در مدارس دخترانه، از یک‌سو جامعه را درگیر نگرانی‌های آن می‌کند و از سوی دیگر می‌خواهد به‌نیروهای خلص سرکوبگر و دلواپسان حافظ نظام -که از قیامهای شش ماهه و پیامدهای بحران‌زای آن از جمله مانور عفو بازداشت شدگان نگرانند - روحیه و اطمینان خاطر بدهد که به‌رغم حرفهای دجالگرانه خامنه‌ای برای متوقف کردن حملات شیمیایی، دست آنها برای چنین جنایاتی بسته نیست و توانایی‌های جنایتکارانه و ضدانسانی حاکمیت برای شرایط اضطراری سرجای خودش هست.

خلیفه ارتجاع هم‌چنین تلاش می‌کند که به موازات تشدید اقدامات سرکوبگرانه عمومی، با توسل به شیوه‌های مختلف برای تحمیل حجاب اجباری، اعتراضات در حال غلیان در زیر پوست جامعه بر سر گرانی و فقر و بیکاری را با عمده کردن موضوع حجاب به پشت صحنه یا به حاشیه براند.

اما این محاسبه‌های خامنه‌ای، در شرایطی که دفتر حساب و کتابهای استراتژیکی او برای مهار شرایط عینی و جامعه انفجاری با انقباض و جراحی درونی و گماشتن رئیسی جلاد، برهم خورده و اکنون شکست پروژه رئیسی روی سر نظام سنگینی می‌کند؛ حاوی یک قمار خطرناک است. به‌خصوص که خون صدها شهید قیام شش ماه گذشته در جوشش است و مقاومت و سازمان پیشتازی هست که ۴دهه بر استراتژی قهر انقلابی برای تحقق سرنگونی پافشاری کرده، با فدای بیکران آن را به‌پیش برده، از میان انبوه توطئه‌های ارتجاعی-استعماری پیروز و سرفراز گذر کرده و آبدیده و با تجربه، ترفندها و توطئه‌ها را با شکست روبه‌رو می‌کند.

روز سه‌شنبه ۲۲فروردین، همزمان با تشدید حملات شیمیایی- که فقط در شاهین شهر اصفهان دست کم ۸مدرسه را فراگرفت- خانم مریم رجوی گفت خامنه‌ای ضحاک، در ماه رمضان و ایام شهادت امام علی با گسترش این جنایت به شهرهای مختلف، صفحه جدیدی از رذالت و سبعیت باز کرده تا از قیام خلق جلوگیری کند. چه تلاش بیهوده‌یی، زیرا زنان و دختران و جوانان شورشگر عهد بسته‌اند که این رژیم ضدبشری را سرنگون کنند و چنین خواهد شد.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/72a89035-1956-4936-9e6a-46aa71507d8b"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات