728 x 90

مویه سوته‌دلان ولایت برای محاکمهٔ دیپلمات‌تروریست نظام

محاکمه اسدالله اسدی دیپلمات تروریست رژیم
محاکمه اسدالله اسدی دیپلمات تروریست رژیم

یک خرق عادت و یک نقطهٔ عطف

اولین جلسهٔ محاکمهٔ اسدالله اسدی دیپلمات تروریست رژیم به جرم شرکت و طراحی برای بمب‌گذاری در میتینگ سالانهٔ مجاهدین در پاریس، روز چهارشنبه ۲۵تیر۹۹ در بلژیک آغاز می‌شود.

اسدی دو سال پیش پس از تحویل دادن یک بمب به دو تروریست ایرانی، بلژیکی‌تبار در مسیر بازگشت به اتریش توسط پلیس ضدتروریسم آلمان دستگیر و سپس با درخواست بلژیک به این کشور مسترد گشت.

این محاکمه به دلایلی چند دارای اهمیتی خاص بوده و یک نقطهٔ عطف به‌شمار می‌رود.

در میان صدها عملیات تروریستی که رژیم با سوءاستفاده از امکانات سیاسی و در پوش دیپلماتیک در خلال ۴دههٔ گذشته به آن مبادرت کرده، حتی یک نمونه مشابه وجود ندارد؛ و به عکس در موارد متعددی تروریست دستگیر شده با حمایت و همکاری و چشم‌پوشی اربابان مماشاتگر آخوندها در کشور مربوطه، آزاد و به ایران بازگردانده شده است. اما این بار به‌رغم تلاش‌های بسیار و وعدهٔ امتیازات فراوان رژیم به طرف حساب‌های خود، موفق نشد تروریست خود را از چنگال قانون برهاند و به این ترتیب یک ناکامی بزرگ برای آخوندها رقم خورد.

در این مدت دستگاه اطلاعات و امنیت و سربازان گمنام خامنه‌ای با تمام امکانات مالی و تروریستی برای نجات دیپلمات تروریست لو رفتهٔ از هیچ تلاشی فروگذار نکردند. حتی پاسداران برون‌مرزی در پشت‌پرده و با صراحت دولت بلژیک را تهدید کردند که در صورت ادامه بازداشت اسدی در خاک آن کشور دست به‌اقدامات تروریستی خواهد زد.

چندی پیش یکی از روزنامه‌های حکومتی صراحتاً نوشت چرا در پاسخ به‌دستگیری اسدی، چند دپیلومات اروپایی در ایران را بازداشت نکردیم و آنهایی را هم که در بازداشت بودند آزاد کردیم؟

البته به یمن تلاشهای خستگی مقاومت و شکست سیاست خفت‌بار مماشات دولت بلژیک و قضاییه این کشور تسلیم شانتاژهای رژیم تروریستی آخوندی نشد و دیپلمات تروریست بمبگذار را به‌پای میز محاکمه کشاند.

شکست دیپلماسی ترور

کیهان خامنه‌ای (۲۵تیر۹۹) با سوزوگداز «دستگاه دیپلماسی» نظام را مورد مواخذه قرار داد و گفت:

«حتی خانواده این دیپلمات نمی‌توانند با پایین‌ترین مسئول در وزارت امور خارجه دیدار کنند تا از سرنوشت عزیزشان که مثلا در سفر دیپلماتیک بوده با خبر شوند!»

کیهان با یادآوری این‌که «دستگاه دیپلماسی ما [رژیم] بسیار منفعلانه عمل کرد، و ... ظریف به‌عنوان وزیر امور خارجه فقط به یک توئیت در همان زمان اکتفا کرد» خشم خود را نسبت به این شکست نشان داد:

«در شرایطی وارد سومین سال بازداشت غیرقانونی دیپلمات ایرانی حاج اسدالله اسدی- یادگار ارزشمند دوران دفاع مقدس - می‌شویم که دستگاه دیپلماسی به هیچ عنوان اقدام شایسته‌ای برای مقابله با این اقدام غیرقانونی انجام نداده است»

این در حالی است که علی ماجدی سفیر پیشین رژیم در آلمان در پاسخ به سؤال خبرگزاری حکومتی ایسنا به صراحت گفت: «اروپایی‌ها در مورد ادعاهایی که مطرح کرده‌اند اسنادی آورده‌اند که ما نمی‌توانیم آن را به‌راحتی رد کنیم».

یک پیروزی آشکار برای مقاومت ایران

در نقطهٔ مقابل اجرای این محاکمه، پیروزی بزرگی را نصیب مقاومت و مجاهدین می‌کند که با فعالیت‌های بی‌وقفه و ارائه مدارک و اسناد متقن زمینهٔ بند و بست با رژیم را از بین بردند تا سرانجام مسیر این محاکمه هموار گردد؛ امری که بدون این تلاش‌های خستگی‌ناپذیر، هرگز به خودی خود میسر نمی‌شد. اما اکنون مقامات قضایی بلژیک اعلام کردند که ادلهٔ کافی جهت برگزاری این محاکمه را در اختیار دارند و محاکمه را آغاز خواهند کرد.

لازم به ذکر است که شماری از اعضا مقاومت و مجاهدین از جمله مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیدهٔ مقاومت ایران که سوژهٔ اصلی این اقدام جنایتکارانه بوده‌اند، ساعت‌های متمادی به‌عنوان شاهد مورد استماع قضاییهٔ بلژیک قرار گرفته‌اند.

باز شدن سر کلاف

نکتهٔ قابل تأمل دیگر این است که ماجرا با اجرای این محاکمه به پایان نمی‌رسد و تشکیل چنین دادگاهی بدون تردید سر کلافی را باز خواهد کرد که به فاش شدن سایر اقدامات تروریستی رژیم منجر می‌شود. این موضوعی است که مزدوران رژیم از آن به‌شدت در هراسند. آنها به‌خوبی می‌دانند که این دادگاه الگویی خواهد شد که از روی آن پرونده‌های تعیین‌تکلیف نشدهٔ دیگر مانند ترور دکتر کاظم رجوی در ژنو و یا ... دوباره به جریان بیتفتند.

آری، زمان برای تروریسم آخوندی به پایان رسیده است و ثانیه‌ها با شتاب در راستای حسابرسی بزرگ از این نظام اهریمنی در تیک‌تاکند.