728 x 90

همراه با سؤالات شما- شماره ۷۰

صدای شما از رادیو مجاهد

گفتگو با رضا مرادی
گفتگو با رضا مرادی

نگاهی به آثار و نتایج گردهمایی مقاومت در تیر۱۴۰۰

 

 

س. این گردهمایی در چه شرایطی داخلی و بین‌المللی برگزار شد

  1. جامعه ما در موقعیت انقلابی است یعنی «رژیم» قادر به حل بحران‌هایش نیست و «مردم» نیز حرفی جز سرنگونی این رژیم ندارند و عامل سوم یعنی «شرایط ذهنی» یا همان مقاومت نیز آماده است.
  2. نه در داخل و نه در جامعه جهانی؛ اساساً در این‌که رژیم قادر به حفظ و بقای نظام خود نیست؛ تردیدی وجود ندارد. وضعیت بحرانی رژیم و انتصاب رئیسی و... گواه این حقیقت است و در آمادگی مردم برای سرنگونی نیز اساساً حرفی وجود ندارد چرا که مردم ایران در چهار قیام ۹۶ و آبان و دی ۹۸ و در حماسه بزرگ تحریم انتخابات حرف خود را زده است.
  3. بنابراین؛ روی دو عامل «رژیم» و «مردم» اساساً کسی حرفی ندارد یا نمی‌تواند داشته باشد ولی استعمار و ارتجاع و بقایای مماشات همه تلاش خود را کرده و می‌کنند که روی عنصر سوم یعنی «مقاومت» خاک بپاشند.
  4. و گردهمایی در پاسخ به این مسأله تشکیل شد.

س. پیام «گردهمایی» به‌صورت خلاصه چه بود؟

پیام این «گردهمایی» در یک جمله «پرده‌برداری» و اثبات مادی «قدرت» این مقاومت یعنی وجود یک آلترناتیو قدرتمند و نیروی سرنگون کننده بود به‌صورتی که همه جهان به آن اذعان کنند.

س. این قدرت مقاومت خود را روی چه مؤلفه‌هایی بارز کرد؟

در «گردهمایی» امسال «قدرت» مقاومت خود را روی سه عامل به نمایش گذاشته شد:

یکم. نمایش قدرت بیش از هزار شورشگر و کانون شورشی در داخل خاک ایران

دوم. حضور بیش از هزار شخصیت از ۵ قاره جهان

سوم. نفس برگزاری چنین مراسمی.

س. پیام حضور هزار شورشگر و کانون شورشی در این اجلاس چه بود؟ چرا از آن به‌عنوان قدرت این مقاومت یاد می‌کنید؟

در این «گردهمایی» شاهد پیوستن کانون‌های شورشی آن هم در ابعاد هزار شورشگر و کانون شورشی از داخل را داشتیم؛ کانون شورشی که هر روز بر فعالیت هایشان افزوده می‌شود و رژیم به آن اعتراف می‌کند. چنین حضور قدرتمند کانون‌های شورشی در این «گردهمایی» :

  1. نشاندهنده یک نیروی سازمان‌یافته سرنگونی طلب در داخل کشور است که وابسته به مجاهدین هستند. نام ممنوعه‌ای که سرخ‌ترین نام است و همه می‌دانند هر کانون شورشی که با این پرچم با این رژیم می‌جنگد باید از چه مدارجی در فدای خود برای آزادی میهنش گذشته باشد.
  2. نشاندهنده پایگاه اجتماعی گسترده سازمان مجاهدین در داخل خاک میهن است
  3. نشاندهنده گستردگی آنها به‌لحاظ جغرافیایی است و این‌که تمام ایران را پوشش می‌دهند
  4. نشاندهنده این است که این جریان رزمنده ضربه ناپذیر است؛ از بین رفتنی نیست؛ در حال گسترش است؛ سازمان‌یافته است؛ اختناق‌شکن است؛ آورنده امید و باور به سرنگونی برای مردمش است؛ ریشه در اعماق جامعه دارد و از آن ارتزاق می‌کند. و به تمامی مبلغان ارتجاعی و استعماری نشان می‌دهند که آنها مردم ایران را نمایندگی می‌کنند. مردم ایران خسته نیستند و دست از طلب سرنگونی برنداشته اند.
  5. و نشان‌دهنده قدرت مجاهدین در داخل خاک میهن است و این‌که قادر بوده است در اوج اختناق موجود در ایران؛ چنین سازمان رزمی را ایجاد کند؛ توان سرنگونی دارد؛ تشکیلات و رهبری دارد؛ سازمان رزم دارد و... هرکس که اندک اشرافی به ابعاد اختناق در ایران داشته باشد می‌تواند بفهمد که وجود هر کانون آن هم در چنین ابعادی تا کجا ریشه در حمایت اجتماعی مردم ایران از مجاهدین و کانون‌های شورشی دارد و می‌داند که یک کانون برای ادامه حیات خودش در فضای مطلق اختناق نیاز به پشتیبانی نیرویی و مالی و لجستیکی و معنوی توسط مردم خودش دارد و وقتی کانون‌های شورشی در چنین فضایی نه تنها نمی‌میرند به عکس در سراسر خاک ایران گسترش پیدا می‌کنند؛ در خود و با خود پیامی را به جهان مخابره می‌کنند و این‌که این مقاومت قدرتمند است چون در کانون قدرت خود از هزاران شورشگر و کانون شورشی به‌مثابه تکیه‌گاه قیام برخوردارند.

س. پیام حضور بیش از هزار شخصیت و دولتمرد و پارلمانتر و... و چرا آن را بخشی از قدرت این مقاومت می‌دانید.

در این «گردهمایی» شاهد حضور طیف گسترده‌یی از شخصیتها و دولتمردانی بودیم که حتی تا همین یک سال قبل چشم به تغییر رفتار رژیم دوخته بودند و اذعان کردند که ما همه تلاش خودمان را برای مماشات با رژیم کردیم ولی شکست خوردیم

بنابراین اگر حضور بیش از هزار دولتمرد و پارلمانتر و شخصیت‌های سیاسی و نظامی از ۵ قاره جهان و با توجه به تنوع عقایدشان را شاخصی از خواست جهانی در نظر بگیریم می‌توانیم بگوییم که در این گردهمایی از این موضوع نیز پرده‌برداری شد که جهان نه تنها این رژیم را نمی‌خواهد بلکه یک مقاومت به رهبری خانم رجوی را برای سرنگونی این رژیم به‌رسمیت می‌شناسد و از آن حمایت می‌کند.

س. پیام برگزاری این گردهمایی در ۵۰هزار نقطه در ۵قاره جهان و ۱۰۵کشور چه بود و این چگونه مبین قدرت مندی این مقاومت به حساب می‌آید

در این «گردهمایی» ما شاهد قدرت یک مقاومت در برگزاری چنین صحنه پرشکوهی بودیم که همه از دوست و دشمن به عظمت برگزاری آن معترف بودند. این قدرت قبل از هر چیز در اراده سترگ اعضای چنین مقاومتی نهفته است که مصمم هستند با پرداخت هر هزینه‌ای این رژیم را سرنگون کنند و آزادی را به مردم ایران برگردانند. مقاومتی که تمام قدرت خود را از کس نخارد و تکیه به توانمندی‌های خودش و مردمش می‌گیرد.

س. آثار و نتایج این گردهمایی را می‌خواستم به اختصار توضیح بدهید و این‌که چه تضادهایی در آن حل شده است.

در این گردهمایی شاهد یک اجماع جهانی حول این موضوعات بودیم:

یکم. اجماع جهانی در این‌که این رژیم رفتنی است.

دوم. اجماع جهانی حول ضرورت حسابرسی از تمامیت رژیم و محاکمه قاتل۶۷ به‌عنوان یک جنایتکار و به این وسیله می‌توان گفت که در این گردهمایی بازی خامنه‌ای با کارت رئیسی یک ضربه کیفی در عرصه جهانی دریافت کرد و متوقف شد.

سوم. اجماع جهانی برای اعلام پایان آنچیزی که رژیم از آن به اسم اصلاح‌طلب و میانه و مدره و... سو استفاده کرده بود؛ و این حقیقتی بود که مقاومت آن را در سی خرداد۱۳۶۰ و مردم ایران در قیام ۹۶ و رژیم در انتخابات خرداد۱۴۰۰ و جهان امروز در این «گردهمایی» به آن اذعان کرد.

سوم. اجماع جهان حول رهبری این مقاومت و قدرت این مقاومت به‌عنوان تنها هماورد و بدیل این رژیم

در این «گردهمایی» در تمامی زمینه‌ها با بلوغ تحولاتی مواجه هستیم که تماماً نتیجه کار این مقاومت و تغییر شرایطی که در ایران اتفاق افتاده است.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/65fa8595-d2b3-4ca7-baa7-39ee834f9774"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات