728 x 90

همراه با سؤالات شما - قسمت ۶۰

صدای شما از رادیو مجاهد

گفتگو با رضا مرادی
گفتگو با رضا مرادی

همراه با سؤالات شما - قسمت ۶۰

 

ظریف در ششم اسفندماه سال گذشته در مصاحبه هفت ساعته با سعید لیلاز، (از باند اصلاحات)، بسیاری از ناگفته‌ها و اسرار مگوی نظام پوسیده ولایت فقیه را روی دایره ریخته است. چرا این مصاحبه انجام و با چه هدفی پخش شده است؟ چه ارتباطی با انتخابات رژیم و جراحی باند اصلاحات توسط خامنه‌ای دارد؟ این سند چه تاثیری روی روند افزایش یابنده جنگ باندهای رژیم آن هم در شرایط مذاکره و انتخابات دارد؟

نکاتی از مطالب افشا شده به اختصار چه بوده است.

  • ظریف در این نوار به‌روشنی بیان می‌کند که آنچه در رژیم به‌عنوان دیپلوماسی و سیاست خارجی عنوان می‌شود، چیزی نیست جز زائده جنگ‌افروزی و تروریسم رژیم؛ ظریف می‌گوید: «من دیپلوماسی را هزینه کردم برای میدان (تروریسم)» و تصریح می‌کند: «ما بسیاری از هزینه‌های دیپلماتیک که دادیم به‌خاطر این بود که برای ما میدان (تروریسم) اولویت داشت».
  • در این نوار ظریف اعتراف می‌کند که دیپلوماسی، زیر هژمونی دستگاه تروریسم رژیم (سلیمانی) کار می‌کرده است. ظریف می‌گوید: «من هیچوقت نتوانستم به‌فرمانده میدان بگویم که این کار را بکن من نیاز دارم... تقریباً هر بار که من به‌مذاکره رفته‌ام این سلیمانی بود که می‌گفت تو می‌روی با لاوروف مذاکره می‌کنی، ازش یک دو سه چهار بخواه! اما این‌که مثلا من بگم به‌ایشون که شما از هواپیمای ایران‌ایر در خط تهران سوریه استفاده نکن ایشون زیر بار نمی‌رفت».
  • ظریف می‌گوید: «ما ادعا می‌کنیم سلیمانی آقای پوتین را راضی کرد. آقای پوتین تصمیمش را گرفته بود و وارد جنگ شد با نیروی هوایی اما نیروی زمینی ایران را هم وارد جنگ کرد». او به‌این ترتیب ضمن اعتراف به‌رابطه تحکم‌آمیز روسیه با رژیم آخوندی، این ادعای مسخره و شیادانه رژیم را که گویا حضورش در سوریه صرفاً مستشاری بوده، افشا کرده است.
  • ظریف در همین نوار اعتراف می‌کند «بیشتر سفرای وزارت‌خارجه ما ساختار امنیتی دارند (در خدمت تروریسم و نیروی قدس سپاه)».
  • ظریف اعتراف می‌کند که با سلیمانی دو روی یک سکه و همزاد یکدیگر بودند و اعتراف می‌کند که «آقا (خامنه‌ای) هم در واقع هماهنگ‌کننده این هماهنگی بود».

دلایل پخش نوار چیست؟

تابلوهای مختلفی در ارتباط با علت پخش این نوار در رسانه‌های مختلف مطرح شده است:

یکم. زمینه‌سازی برای شرکت ظریف در انتخابات. برخی این اقدام را با قصد ظریف برای کاندیداتوری در نمایش انتخابات پیش رو مرتبط می‌دانند؛ اگر چه خود او اعلام کرده قصد کاندیدا شدن ندارد ولی در عین‌حال به‌صورت ضمنی خامنه‌ای را تهدید کرده و نوشته است که هر چند قصد کاندید شدن ندارد ولی تداوم فشارها و آزارها و تهدیدها در اقبال عمومی در این عزم تاثیر معکوس دارد یعنی خط و نشان می‌کشد که کاری نکنید که بیایم و اعلام کاندیداتوری بکنم و بعد هم هشدار می‌دهد که اگر به انتخابات بیایم مشکل من کم رأی آوردن نیست و مشکل من زیاد رأی آوردن است. / در همین دستگاه باند خامنه‌ای مدعی است که پخش نوار برای تبرئه تمامی شکستها و ناکامی‌های خود در سیاست خارجی و برای سفیدسازی ظریف برای شرکت در انتخابات است

دوم. واکنش به تبلیغات و تخریب چهره وی توسط باند غالب: برخی انتشار این نوار را واکنش دفاعی ظریف در برابر اقدامات باند خامنه‌ای علیه وی می‌دانند (‌فیلمها و سریال‌هایی که علیه وی ساخته شده است یا سخنرانی نمایندگان و سران باند غالب... .).

سوم. اطمینان ظریف و باند اصلاحات از حذف آنها در انتخابات و پاتک علیه خامنه‌ای. در این تابلو افشای این مصاحبه در ارتباط با انتخابات و مسیر انقباض و جراحی باند اصلاحات دیده می‌شود. به‌خصوص اینکه خامنه‌ای دست خود را در انتخابات از طریق ۲۲۰نمایندگانش در مجلس ارتجاع با دعوت از رئیسی رو کرده است. در این صورت جنگی که بین باندها بر اثر حذفشان از انتخابات در انتظار بود؛ به این وسیله کلید خورده است.

چهارم. نشت این نوار توسط باند ولی‌فقیه / به این وسیله ظریف که حذف آن توسط شورای نگهبان سخت بود و می‌توانست تنش در روند انتخابات ایجاد کند به این وسیله ساده شده است.

در هر صورت انتشار این نوار باعث یک جرقه در تشدید کیفی جنگ گرگها شده است؛ علت چیست؟

  1. به هر صورت اسراری از نظام بیرون زده است که برای خیلی‌ها جدید به حساب می‌آد و نشان می‌دهد که تمام مملکت در تمام زمینه‌ها اعم از سیاسی و اقتصادی و نظامی همه دست سپاه به‌قول ظریف میدان است و این اگر چه برای مقاومت هیچ حرف جدیدی نیست ولی برای خیلی باعث رسوایی این نظام به حساب می‌آید که در این سال‌ها ادا و اطوار اصلاحات و تفکیک قوا... در می‌آورد.
  2. از طرف دیگه مسأله این است که …..
										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/754132dd-2a3f-4648-98bd-e00beaa10fef"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات