728 x 90

همراه با سؤالات شما - قسمت ۲۶

همراه با سئوالات شماقسمت۲۶
همراه با سئوالات شماقسمت۲۶

استراتژی کلان تلفات انسانی در برابر خطر قیام و سرنگونی!


حدود دو ماهی از شروع بحران کرونا در ایران می‌گذرد، طی این مدت، خامنه‌ای و روحانی برای حفظ رژیم از خطر قیام و سرنگونی، در شرایط تحریم، مانند جنگ ضدمیهنی و قتل‌عام زندانیان سیاسی، استراتژی کلان تلفات انسانی و فرستادن مردم به میدانهای مین کرونا را، در پیش گرفته‌اند. این استراتژی چیست؟ سود و ضررش برای رژیم چیست؟ چرا خامنه‌ای کرونا را، یک فرصت، برای نظام، توصیف کرده؟ پیامدهای بحران کرونا برای رژیم چیه؟ راه‌حلی که در برابر این سیاست وجود داره چیست؟ برای پاسخ به این سؤالات، گفتگویی داریم با رضا مرادی

سؤال: این رژیم به هر صورت با بحران کرونا روبه‌روست و هر کشوری تلاش می‌کند که مطابق با یک دستگاه و نقشه مسیری مردم کشور خودش رو از این بحران بیرون بیاره حالا می‌خواهیم بدانیم این رژیم نقشه مسیرش برای برون‌رفت از این بحران چیست؟


بطور خلاصه با هیچ کشوری قابل مقایسه نیست چون کشورهای دیگر درد مردم دارند و این رژیم ضدبشر و ضدایرانی و ضد انسان است. به‌دلیل ماهیت ضدمردمی‌اش آنچه که برایش ارزش ندارد مسأله جان انسان‌ها هست
بنابراین خامنه‌ای و روحانی استراتژی خود را روی کلان تلفات انسانی از یک‌سو و پنهان‌کاری آمار و ارقام از سوی دیگر گذاشته‌اند؟
سؤال: برای چی آمار کشته‌ها را پنهان می‌کنه الآن همه کشورها با دست باز کشته‌های خودشون را اعلام می‌کنن خوب این رژیم هم بیاد در این شلوغی اوضاع کرونا آمارهای واقعی کشته‌های خودش رو بگه؟
 رژیم خطش پنهان‌کاری و مخفی نگه‌داشتن آمار است به‌رغم این‌که رسوای عام و خاص است و سازمان بهداشت جهانی می‌گه باید5 برابر کنیم و مردم هم هیچ اعتمادی به این آمارها ندارن و شورای ملی مقاومت هم عدد را بالای 32000 اعلام کرده
اما علت این‌که نمی‌خواهد ابعاد واقعی این فاجعه برملا بشود. این است که باید با تمام قوا مانند سایر کشورها دست توی جیب کنه ولی وقتی آمار کم اعلام می‌شه می‌نی میزه می شه خوب میگه نیازی به اقدامی نیست نیازی به خرج پول نیست و برعکس زمینه‌سازی می‌کنه که مردم رو از قرنطینه با دست باز خارج کنه یعنی پنهان‌کاری زمینه‌ساز همان استراتژی کلان ضربه انسانی است.
سؤال: این روزها در ارتباط با منابع مالی رژیم بحثهای زیادی هست و این‌که چرا خرج مردم نمی‌کنه این موضوع چیه؟ این منابع مالی چیست؟اگه امکان داره یک توضیحی بدین؟
الان می‌دانید یک بحرانی در درون رژیم شکل گرفته حتی خود باندهای مختلف رژیم و اعتراضات گسترده‌ای در داخل رژیم آمده که می‌گویند چرا این سرمایه‌هایی که دست ولی‌فقیه است مثل بنیاد مستعضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام و آستان قدس رضوی که صدها ملیارد دلار اینها پول دارند
مثلا به‌عنوان مثال یکی از نمایندگان مجلس به‌نام حیدری می‌گوید داراییهای نهادها، متعلق به ملت و مملکت است جا دارد بنیاد مستضعفان و ستاد فرمان اجرایی امام و استانهای مختلف که منابع درآمد دارند صادقانه و داوطلبانه بدون این‌که سر مردم منت بگذارند و فکر کنند دارند صدقه می‌دهند داراییهایشان را در اختیار مردم قرار بدهند
 کواکبیان نماینده مجلس در جلسه علنی مجلس گفت چرا از منابع در اختیار حکومت چون بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام و آستان قدس رضوی استفاده نمی‌شود برخلاف تمام کشورها بودجه خاص اختصاص دادند از منابع ملی از چیزهای ذخیره اشان استفاده کردند.
در بحران کرونا، موضوع بنیادهایی وابسته به بیت خامنه‌ای و سپاه که عمده ثروت و اقتصاد کشور را در چنگ دارند؛ روی میز آمده است. این بنیادها، هیچ مالیاتی نمی‌پردازند و رؤسای آنها را هم خامنه‌ای شخصاً تعیین می‌کند.
مهمترین این بنیادها، یا در واقع کارتلهای اقتصادی عبارتند از: بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان خمینی، آستان قدس رضوی و قرارگاه موسوم به‌خاتم‌الانبیا، بنیاد شهید و بنیاد علوی، گفته می‌شود تنها ۴فقره اول، (بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان خمینی، آستان قدس رضوی و قرارگاه موسوم به‌خاتم‌الانبیا) ۶۰درصد اقتصادی کشور را در دست دارند.
یک بار رویترز بر اساس یک گزارش تحقیقی در سال ۱۳۹۲، ثروت بنیاد موسوم به‌«ستاد اجرایی فرمان امام» را بالغ بر ۹۵میلیارد دلار ارزیابی کرد.
به این ترتیب و از آنجا که اختصاص منابع و ثروتهای عظیم غارت شده از مردم ایران و گرد آمده در بنیادهای غارتگر به‌یک مطالبه عمومی تبدیل شده، اقدامات فریبکارانه و سخیف خامنه‌ای و روحانی نه تنها از خشم مردم نکاسته، بلکه بیش از پیش بر آن افزوده است؛ چرا که همه به‌چشم می‌بینند که خامنه‌ای تاکنون حتی یک ریال از ثروت و سرمایه عظیمی را که از مردم ایران ربوده، صرف حفظ جان مردم از بلای کرونا نکرده و نخواهد کرد. بنابراین مردم ایران اکنون با پوست و گوشت خود به‌این واقعیت و آنچه که رهبر مقاوت گفت ایمان آورده‌اند که «حق گرفتنی است. باید برشورید و آن را از حلقوم آخوندهای ضدبشر بیرون کشید».


سؤال: وقتی گفته می‌شود خامنه‌ای و روحانی استراتژی کلان تلفات انسانی برای برون‌رفت از بحران کرونا را در پیش گرفته‌اند، یعنی چه؟ و چرا چنین استراتژی را انتخاب کرده‌اند؟


رژیم در واقع نه به فکر جان انسان‌هاست نه به فکر تأمین معیشت افراد است هیچ‌کدام اینها نیست مسأله اولویت برایش حفظ رژیمش است و لاغیر و تمام دستگاهش را از این می‌چیند و حتی تو بحثهای مختلفی که عناصر رژیم می‌کنند این را می‌گویند که نگاه باید نگاه امنیتی رژیم باشد چرا تهدید رژیم الآن چی هست می‌دانید که الآن یک چیزی که آمار خود رژیم عناصر خود رژیم می‌دهد تقریباً ۳۲میلیون نفر حاشیه‌نشین شهرها هستند فقط تهران ۱۲ ملیون کل ایران ۳۲ ملیون نفر که تماماً زیر خط فقر هستند و اگر با طبقه مضمحل شده متوسط هم حساب کنیم می‌شود ۶۳ ملیون.
مردم ندارند حتی زندگی معیشتی خودشان را تأمین بکنند اما رژیم دنبال این نیست می‌داند که این یک شورش و یک عصیان به‌وجود می‌آورد یک قیام اجتماعی، دیدیم قیام آبانماه و به‌دلیل این‌که رژیم داره تمام برنامه‌اش را از آن می‌چیند که چگونه رژیمش را حفظ بکند.
به همین دلیل رژیم شورش به‌دلیل گرسنگی را نقد تر از شورش به‌دلیل کشته‌های کرونا می دونه
به مردم می‌گه اگه می‌خواهید از گرسنگی نمیرید برید سرکارتون این‌که چه بلایی سر شما در این ایام کرونا می اید به ما مربوط نیست می تونید بشینید در خونه هاتون ولی بدانید و آگاه باشید که ما مسئولیتی در قبال غذا و معیشت شما نداریم
این پایه این استراتژی رژیم در کرونا است.
خامنه‌ای فکر می‌کنه که به این ترتیب قیام را عقب می‌اندازه و دیگه مسئولیتی برای خودش قائل نیست.
سؤال: ایا سیاست کشتار مردم برای بقای نظام مختص همین داستان کروناست یا زمینه‌های قبلی هم در این نظام داره؟
این نظام معروف به نظام قتل‌عامه و این داستان به عبارتی نقشه‌مسیر کلی رژیم برای بقایش بوده است و هرجا گیر کرده است کشتار جمعی راه انداخته تا خودش را از مهلکه در ببره
مثال جنگ ضدمیهنی است در مثال جنگ ضدمیهنی که ۸سال طول کشید رژیم چرا جنگ کرد به‌دلیل ماهیت تروریستی و برای این‌که بتواند سرکوب بکند تحت عنوان دفاع از خاک و دفاع از میهن به‌خصوص در سال ۶۱ که نیروهای عراقی از خاک ایران بیرون رفتند دیگر هیچ توجیهی برای جنگ نبود همان زمان بارها رهبر مقاومت می‌گفت آقا در برابر جنگ که سرپوش اختناق است می‌گوییم صلح و آزادی، خمینی با یک میلیون کشته و دومیلیون مجروح و هزار میلیارد دلار خسارت تضادهای زیادی از بقای خودش حل کرد.
هم‌چنین نمونه قتل‌عام سی هزار زندانی سیاسی را داریم
یا کشتار عظیم مردم در منجلاب اعتیاد و فساد و فحشا و فقر و... که واقعاً امارش از کشته‌های جنگ ایران و عراق کمتر نیست.
و الآن هم بحث کروناست.، که تحت عنوان اقتصاد و تحت عنوان بگردش در آمدن چرخهای اقتصادی و این‌که مردم بتوانند زندگیشون را تأمین بکنند بدون این‌که مسأله کرونا و مسأله جان انسان‌ها را حل کند همین‌طور مردم را فرستاده تو صحنه.
سؤال.مگر تلفات انسانی، به زیان رژیم نیست؟ و باعث نارضایتی درونی خودش نمی‌شود؟
بله همین طور است ولی
رژیم می‌داند که این یک فاجعه و یک بحران عظیم هست، ولی از آنطرف هم خامنه‌ای اعلام کرد که ما باید از این وضعیت و شرایط به‌وجود آمده بتوانیم به‌عنوان یک فرصت استفاده بکنیم
سؤال. چگونه دارد از این فرصت استفاده می‌کند؟
هیچی خیلی ساده می‌خواهد خودش را با مسأله کرونا مسأله سرنگونی را متوقف کند
 رژیم الآن آمده صورت مسأله را عوض کرده صورت مسأله بحران وضعیت قیام مردم هست مقابله با این رژیمه و وضعیت فاجعه‌بار فقر و معیشت مردم است داره صورت مسأله را تبدیل می‌کنه به کرونا....
سؤال. اگه امکان داره بیشتر این رو توضیح بدین چون خیلی مهمه؟
تو سیل اگر یادتان باشد این سیل را آمد رژیم ازش سوء‌استفاده کرد وقتی مردم را از یکطرف زمین‌گیر کرد از یکطرف گفت یک فاجعه طبیعی است دست من نیست همه مردم درگیر درد های خودشون شدن (مضمون حرف احمدی نژاد که گفت در فقر نگه‌داشتن استراتژی ما برای مقابله با قیام بود)
الان می‌خواهد در پوش کرونا که به‌عنوان یک مسأله فاجعه طبیعی است بر تمام اون وضعیت فاجعه‌بار جامعه سرپوش بگذارد و بتواند تحت این عنوان هر جنایت و هر سرکوبی هم بتواند می‌کند. الآن همه داراییهای رژیم را اعلام کردند که اگر بخواهد بر این وضعیت فایق بیاید خود عناصر رژیم گفتند بودجه‌ای که ما برای سال ۹۹ تأمین کردیم صد هزار ملیارد تومان کسر بودجه داشته با احتساب این‌که هر بشکه نفت را و یک میلیون بشکه نفت بفروشند که یک ملیون بشکه با ان قیمت ۷۰دلار که الآن پایین آمده و ۳۰دلار و حول و حش آن است می‌گفت اگر بخواهد بر این وضعیت فایق بیاید بین ۲۴۰هزار تا ۳۰۰هزار میلیارد تومان بودجه نیاز دارد.
الان می‌خواد همه تضادهای مملکت را مانند جنگ با ستون پنجم و بشین و الآن وقت اعتراض نیست و... خاموش کنه
پس میاید تحت عنوان کرونا تحت عنوان این‌که این بلای طبیعی است بر تمام این جنایتهایش سرپوش می‌گذارد و این عدم رسیدگی هایش بودجه اختصاص نمی‌دهد و تحت این عنوان می‌خواهد مسأله را حل بکند و ارگانهای امنیتی‌اش را حل بکند جدیداً دیدید که وزیر کشور رحمانی فضلی صحبت کرد یک جلسه‌ای بود حدود ۴تا ۵روز پیش که روحانی هم بود عناصر مختلف هم بودند اصلاً حرفهایی که می‌زد می‌گفت ما باید نگاهمان به مسأله امنیتی باشد نگاه امنیتی یعنی چی یعنی خودمان را آماده کنیم برای قیام مردم مثل قیام آبانماه معنی‌اش نگاه امنیتی است به این دلیل گفت وزارت اطلاعات و شورای امنیت را ما همه را آماده باشد دادیم نشست داریم روزانه مسایل را رصد می‌کنیم.
سؤال: چرا خامنه‌ای کرونا را یک فرصت می‌داند؟ آیا کرونا واقعاً برای رژیم یک فرصت است؟‌
واقعا این رژیم با بحران عظیمی مواجه است.. بحران بیکاری وحشتناک است. بیش از 96 درصد کارگران پیمانی و روزمزد هستند الآن اینها بیکار شده‌اند یا در آستانه بیکاری هستتند
 تاج الدین نماینده رژیم تو ۱۸فروردین گفت بیش از ۱۱ملیون کارگر قرار داد موقت در ایران داریم یعنی کارگرانی که ثابت نیستند.
 یا روزنامه حکومتی شرق در تاریخ ۱۸فروردین گفت ما ۱۵میلیون کارگر روز مزد داریم با مشاغل موقت که گفت اگر با خانواده‌هایشان ما حساب کنیم چهل تا پنجاه میلیون نفر را در بر می‌گیرد
 کارگر موقت هم یعنی چی یعنی این‌که امروز هست فردا می‌تواند نباشد فاجعه این است. گفتند و حساب کردند خودشان می‌گویند ۳۲میلیون حاشیه‌نشین زیر خط فقر هستند اگر با بقیه حساب کنیم ۶۰میلیون خورده‌ای از مردم ایران از فقر رنج می‌برند یا بگوییم در وضعیت زیر خط فلاکت هستند و رژیم هم مسأله ترس و وحشتش از چی هست ترس و وحشتش قیام است قیام مردم. دیدیم اگر قیام آبانماه چند روز فقط سرکوب مطلق نبود رژیم دیگر رفته بود و هر روز با این بحران مواجه است الآن آمده که بحران کرونا می‌گوید صورت مسأله را عوض می‌کند.
س. این‌که می‌خواهد صورت مسأله را عوض کند نکته بسیار مهمی بود و اگه امکان داره بیشتر توضیح بدین؟
گفتم که صورت مسأله را عوض می‌کند چون پاسخگو