728 x 90

همراه با سؤالات شما - قسمت ۴۷

همراه با سئوالات شما
همراه با سئوالات شما

همراه با سؤالات شما - قسمت ۴۷

ما این روزها شاهد اقدامات امنیتی گسترده‌ای توسط رژیم هستیم از درست کردن قرارگاه‌های امنیتی پشت سر هم تا طرح تشدید مجازات به‌اصطلاح تهدید کنندگان مردم تا راه ا ندازی گشتها و . . .

چه شده که دوباره تب امنیت در رژیم بالا گرفته است؟

حالا می‌خواهیم نگاهی داشته باشیم به سابقه‌یین جریان و روندی که طی این مدت طی کرده و به این سؤال جواب بدهیم که چرا و به چه دلیل تب امنیت تا این حد بالا گرفته است؟

سؤال اول: به‌نظر شما علت این موضوع چیست؟

رضا مرادی: اولاً در سالگرد قیام آبان هستیم و رژیم به‌شدت از سر باز کردن قیام در همین ایام می‌ترسه

ثانیا: در این میان طی یکی دو هفته اخیر، شاهد چند حرکت اعتراضی بزرگ مردمی در استانها و مناطق کشور بودیم که من چند مورد اونو براتون می‌گم:

چند نمونه از حرکتهای اعتراضی روزهای اخیر است و هر چه می‌گذرد این حرکتهای اعتراضی در سراسر کشور، گسترده‌تر و رادیکال‌تر می‌شود مانند:

 • روز ۱۷آبان در پاوه زنان دلیر بخش باینگان، با پاسداران رژیم که قصد غصب اموال و احشامشان را داشتند درگیر شدند و آنها را فراری دادند.
 • در همین روز گروهی از مردم چهارمحال و بختیاری در اعتراض به انتقال آب استان خود به مناطق دیگر، یک زنجیره انسانی تشکیل دادند. آنها در تراکتها و بنرهایی که در دست داشتند، برخی از معترضان روی کفنی که به‌تن داشتند، نوشته بود: نگذارید دست به برنو شویم.
 • روز دوشنبه ۱۹آبان، هزاران تن از کشاورزان اصفهان در اعتراض به ادامه سرقت حقابه خود تجمع و راهپیمایی کردند و یکپارچه تصمیم به‌پرداخت نکردن قبوض دولتی کردند .
 • در همین روز جمعی از سهامداران بورس مقابل سازمان بورس در میدان ونک در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.
 • و باز در همین روز دوشنبه ۱۹آبان، مردم به‌ویژه جوانان شورشی در گلدشت اهواز در اعتراض به‌قطع آب آشامیدنی و وضعیت بد فاضلاب با مزدوران رژیم درگیر شدند و با آتش زدن لاستیک جاده اهواز خرمشهر را بستند. جوانان ملاشیه اهواز نیز به‌جوانان معترض گلدشت پیوستند.

یک سری اقدامات هم هست که زیر پوست جامعه جریان دارد برای رژیم بسا خوف‌انگیزتر است. در همین رابطه به‌طور فزاینده با موارد پی‌درپی کشف سلاح و مهمات در شهرها و مناطق مختلف کشور از بندرعباس تا استان فارس و تا کرج و مازندران و غیره مواجه هستیم یا نمونه‌هایی دیگری مانند کشته شدن یک پاسدار بسیجی در تهران‌پارس به‌دست جوانان ... .

بنابراین روشن می‌شه که طرح مجلس ارتجاع مبنی بر اشد مجازات کسانی که از سلاح سرد یا گرم استفاده کنند، در واکنش به‌چه جریانی است.

اقدامات رژیم برای مقابله با این اقدامات چیست:

رضا مرادی:

 1. بردن طرح سرکوب کسانی که به هر شکل از انحا با سلاح سرد و یا سلاح گرم... مرتکب جرم و جنایت می‌شوند، این‌که به اشد مجازات محکوم خواهند شد... و خارج از نوبت حتی در روزهای تعطیل هم رسیدگی خواهد شد.
 2. سرکرده پیشگیری ناجا هم گفت تولید امنیت وظیفه همگان است؟
 3. روز جمعه ۱۱مهر امام جمعه اصفهان و امام جمعه بجنورد، هر کدام جداگانه خواهان ایجاد ناامنی برای زنان به اصطلاح بدحجاب شدند.
 4. در ۱۵مهر رژیم چند جوان را تحت عنوان اراذل و اوباش در خیابانهای تهران گرداند و به‌طور انزجارآوری با ضرب و شتم و شکنجه خیابانی آنها را تحقیر کردند که هدف تولید ارعاب بود.
 5. وارد کردن سپاه و بسیج توسط خامنه‌ای برای به‌اصطلاح مبارزه با گرانی در شرایطی است که به‌دلیل سیاست‌های غارتگرانه حاکمیت و نابود شدن اقتصاد کشور، استخوان مردم زیر بار فشار معیشتی و گرانی خرد شده است.
 6. تشکیل انواع قرارگاههای سرکوب:
 • تشکیل قرارگاه مبارزه با گران‌فروشی توسط سپاه و بسیج
 • تشکیل نهاد سرکوبگری تحت عنوان قرارگاه مبارزه با اراذل و اوباش
 • تشکیل قرارگاه نظامی برای مقابله با کرونا
 1. تخریب خانه‌های مردم با حکم قضایی مانند:

۵۰خانه متعلق به خانواده‌های بهایی در روستای ایول در جنوب شرقی شهرستان ساری تخریب شد

روز چهارشنبه ۱۶مهر ۹۹، مأموران اماکن شهرداری شهرستان چابهار، بدون هشدار قبلی در یکی از مناطق فقیر حاشیه‌نشین شهرستان چابهار، اقدام به تخریب خانه‌های مردم کردند

از چنین وضعیتی در جامعه و مردم چه نتیجه‌ای می‌شود گرفت؟

 1. خیزش‌ها و اقدامات و اعتراضات مردمی نشانه زنده بودن جامعه و جاری بودن خون شهیدان قیام آبان در رگ های جامعه است
 2. این اقدامات رژیم نیز همه گواه آن است که رژیم ولایت فقیه در موقعیت سرنگونی است.

این رژیم روی تبدیل بحران کرونا به یک فرصت خیلی تلاش کرد ارزیابی شما در این مورد چیست؟

هر چند ویروس فاشیسم دینی (ولایت فقیه) و ویروس متحد آن کرونا دست به‌دست هم داده‌اند تا مردم و جامعه ما را مأیوس و منفعل کنند، اما خشم و اعتراض مردم که حتی به‌درون لایه‌هایی از حاکمیت نیز نفوذ کرده حاکی از آن است که سد کرونا که رژیم می‌خواست در برابر قیام ببندد نیز دچار شکاف و گسست شده است.

آیا این رژیم می‌تونه روی تغییر سیاست‌های آمریکا حساب باز کنه و بخشی از بحران‌هایش را حل و فصل کند؟

 1. طبیعی است که آنها بی‌صبرانه در انتظار تغییر سیاست در آمریکا هستند و در این خیال‌ها سیر می‌کنند که از این نمد برای خود کلاهی بدوزند آخوندها برای خروج از مخمصه سرنگونی هیچ راه‌حلی ندارند. . ولی مسأله این است که این رژیم به نقطه‌یی رسیده که بحران‌هایش مانند یک سرطان بدخیم و جهنده و گسترش یابنده تمام وجود نظام را گرفته و هیچ کمکی نمی‌تونه اونو از مرگ نجات بده. هم‌چنان‌که وقتی زمان سرنگونی رژیم شاه فرا رسیده بود به‌رغم این‌که تحریمی هم در کار نبود و پول و حمایت کامل آمریکا و اروپا را هم داشت، در برابر قیام مردم ایران یارای ایستادگی نداشت.
 2. سیاست مماشات دیگر تکرار شدنی نیست و دردی هم دوا نمی‌کند. زمان قرار گرفتن در کنار آخوندها سپری شده و جز ضرر و زیان حاصلی ندارد.
 3. چنین است خلق و مقاومتی که بر اراده خودش متکی است. حرف آخر را مردم ایران می‌زنند. سرنوشت را پیشتازان، شورشگران و ارتش آزادی‌ستان می‌نویسند. ما خود نویسندگان سرنوشت خویشتن و خلق و میهنیم» بنابراین «سرنوشت ایران با قیام فرزندان رشیدش در میدان فدا و مجاهدت نوشته می‌شود . بله، کس نخارد پشت ما و شورشگران پیروزی می‌سازند»شورشگران پیروزی می‌سازند به‌پا خیزید که آزادی و آینده از آن شماست.