728 x 90

«واکسن گیت!»

سخن روز
سخن روز

سراسر میهن‌مان مورد هجوم چهارمین موج مرگبار کرونا قرار دارد. در سایهٔ سیاست‌های آخوندها، نه‌تنها چشم‌اندازی برای کاهش شیوع کرونا نیست، بلکه هم‌چنان‌که زالی، سرکردهٔ ستاد کرونا در تهران می‌گوید: «در آینده نه‌چندان دور با خیز جدیدی از ویروس جهش‌یافتهٔ جدیدی مواجه می‌شویم» (۱۳ اردیبهشت)؛ وی تصریح می‌کند که تنها راه جلوگیری از قتل‌عام کرونا، «افزایش سرعت واکسیناسیون» است.

اما نه تنها خبری از واکسیناسیون نیست، بلکه سردمداران رژیم با وقاحت می‌گویند «اگر در آینده با موج پنجم هم روبه‌رو شویم به‌خاطر این است که مردم رعایت نکردند!» و «واکس زدن هم به این معنی نیست که طرف مصون شده باشد!» (روحانی-۱۱ اردیبهشت).

 

اما این ضدیت هیستریک با واکسن برای چیست؟ چرا در حالی که «تهیه واکسن خارجی کرونا یک خواسته و حق ملی است، اما مسئولان بارها بهانه می‌آورند که تحریم هستیم یا یخچال نداریم یا. ». (روزنامهٔ حکومتی جهان صنعت-دی۹۹). و خود خامنه‌ای هم رسماً و علناً ورود واکسنهای معتبر و تأیید شده را ممنوع کرد؟ (۱۹دی ۹۹).

علت به دو سیاست موازی برمی‌گردد که سران رژیم و مافیای حکومتی پیش می‌برند. سیاست اول تبدیل کرونا به سپر حفاظتی برای نظام در برابر قیام است. همان که خامنه‌ای از آن با تعبیر «فرصت» و «نعمت» نام برد (۱۳فروردین۹۹).

 

علت دوم استفاده مافیای حکومتی و اژدهای هفت‌سر فساد نظام از این نیاز و خواست عمومی است. تا جایی که روحانی از چندی پیش، با ترفند دادن مجوز به شرکت‌های خصوصی (بخوانید مافیای حکومتی) به آنها توصیه کرد خودشان واکسن وارد کنند و به مردم بفروشند. پس از آن رسانه‌های حکومتی گوشه‌یی از این غارت ضدبشری را روی دایره ریخته و از فروش واکسن به قیمت ۶۰ تا ۸۰میلیون تومان به مردم، در بازار سیاه و ناصر خسرو خبر دادند.

اکنون نیز جهانپور، سخنگوی سازمان غذا و داروی رژیم اعتراف می‌کند: «واکسن ۴ دلاری با قیمتهایی تا ۵۰دلار عرضه می‌شود یا واکسن ۱۰دلاری با پروفورمای ۲۵ تا ۷۰ دلاری وارد می‌شود!» (۱۲ اردیبهشت). وی این غارت حکومتی را «واکسن گیت» می‌نامد و با اشاره به تاخت و تاز مافیای حکومتی در این زمینه می‌گوید: «بسیاری از شرکتها (که واکسن وارد می‌کنند) کارشان اصلاً در حوزه واکسن نیست!».

بنابراین، علت شیوع فاجعه‌بار کرونا در ایران نه بهانهٔ شیادانهٔ عدم رعایت مردم، نه ویژگی‌های نوع جهش‌یافتهٔ ویروس، بلکه دقیقاً سیاست خامنه‌ای و رژیم با دو مؤلفهٔ امنیتی و اقتصادی است.

مؤلفهٔ اول (کرونا به‌مثابه سپر در برابر قیام) دورانش در حال سپری شدن است و گواه آن اعتراضات پیوسته، گسترده و سراسری اقشار مختلف مردم طی ماه‌های گذشته، به‌خصوص قیام بزرگ هموطنان بلوچ (اسفند۹۹) گواه آن است.

مؤلفهٔ اقتصادی (واکسن گیت) نیز خود عامل خشم افزودهٔ جامعه‌یی عاصی از حاکمیت سراپا فاسد و غارتگر است که زمینه‌ساز قیام بزرگ پیش رو خواهد بود.

 

بی‌جهت نیست که زنگ‌های خطر درباره «فساد مقامات دولتی در توزیع واکسن» از گوشه و کنار رژیم به صدا درآمده که حواستان باشد، «کرونا هم مانند اسکندر و چنگیز و تیمور خواهد گذشت و روسیاهی به زغال خواهد ماند!» (روزنامهٔ حکومتی مستقل-۱۳ اردیبهشت).