728 x 90

آموزش برای کانون‌های شورشی- شماره هشتاد و پنج

آموزش برای کانونهای شورشی

آموزش برای کانونهای شورشی- شماره هشتاد و پنج
آموزش برای کانونهای شورشی- شماره هشتاد و پنج

مبارزه و پیروزی- قسمت دوازدهم

در ادامه سلسله برنامه‌های آموزشی کانون‌های شورشی خطاب به نسل جوان میهنمون قسمت دوازدهم از برنامه‌ای با عنوان مبارزه و پیروزی را میشنوید. در برنامه گذشته به نقش تاریخی و مسئولانه سازمان مجاهدین خلق ایران برای پیشگیری از تعارض زودرس با حکومت آخوندی - در دهه ۶۰پرداختیم و به قسمتی از سؤالات شما در این زمینه پاسخ دادیم/ از جمله گفتیم که: مجاهدین با درک شرایط و با اتخاذ مواضع اصولی این تعارض اجتناب‌ناپذیر را به عقب می‌انداختند. زیرا در وضعیتی که هنوز ماهیت خمینی دجال ضدبشر برای مردم ایران افشا نشده بود، هر نوع تعارض زودرس به نفع او و به زیان نیرویهای انقلابی بود. و در ادامه به موضوع یورش خمینی برای سد کردن آزادیها پرداختیم.

 

 


در میتینگ ترمینال خزانه به تاریخ ۴خرداد ۵۸مسعود رجوی با یک ابتکار خارق‌العاده و غافلگیرکننده، پدر طالقانی را از سوی مجاهدین به‌عنوان کاندیدای ریاست‌جمهوری معرفی نمود. این بالاترین برگ برندهٔ مجاهدین و نیروهای ترقی‌خواه در برابر خمینی بود. زیرا پدر طالقانی شخصیتی آزادمنش و دموکرات بود و هم سابقهٔ مبارزاتی طولانی داشت و همگان او را قبول داشتند. این پیشنهاد از یک‌طرف خمینی را در کرنر قرار داد و از طرف دیگر باعث برانگیخته شدن شور و شوق جدیدی در جامعه گردید.
هموطنان عزیز صدای ما رو از رادیو مجاهد میشنوید – ادامهٔ این مطلب را در سلسله مقاله‌های «استراتژی قیام و سرنگونی» به قلم مسعود رجوی، رهبر مقاومت ایران -دنبال می‌کنیم تا تصویر دقیق‌تری از وقایع آن روز به دست بیاوریم: در قسمتی از این مقاله چنین نوشته شده است:


استراتژی قیام و سرنگونی

در برابر اقبال روزافزون قشرهای مختلف مردم به کاندیداتوری پدر طالقانی، از آن‌سو فشارهای خمینی و ایادیش بر آن بزرگوار بالا گرفت تا اعلام انصراف و مخالفت کند. حتی یکبار خمینی از سر بغض نسبت به پدر طالقانی علناً هم گفت که دوست ندارد یک روحانی رئیس‌جمهور شود.
چند هفته بعد در تیرماه ۵۸، خمینی دجال ضدبشر انتقام گرفت و زهرش را ریخت. یک نوار کاست با صدای خود خمینی به‌طور گسترده و سراسری که دست‌به‌دست می‌چرخید، پخش شد این نوار، خمینی در توجیه سرکردگان پاسداران و چماقداران و حزب‌اللهی‌ها تقریباً تمام همان حرفهایی را که علیه مجاهدین یک سال بعد در تیر ۵۹علنی کرد و در رادیو و تلویزیون و مطبوعات پخش شد، حتی با لحن تند و تیزتر، بیان کرده بود.
به‌واقع این یک اعلام جنگ غیررسمی بود. هر چند که مسعود رجوی در ۴خرداد به هنگام نامزد کردن پدر طالقانی برای ریاست‌جمهوری، آگاهانه و به عمد از هیچ مایه‌گذاری برای خمینی فروگذار نکرده بودم مجاهدین با اینکار می‌خواستند حسن‌نیت خود شان را نشان بدهند که تا آخرین قطرات آزادی استقبال می‌کنند و قصد اصلاح امور را دارند. واقعاً هم اگر خمینی به ریاست‌جمهوری آقای طالقانی تن می‌داد، مطمئناً نقشه‌ٔ مسیر، متفاوت می‌شد.


شنوندگان رادیو مجاهد شرایط حساس سالهای اول انقلاب ضدسطتنی و مواضع سازمان مجاهدین خلق ایران را از قسمتی از - سلسله آموزشهایی با عنوان «استراتژی قیام و سرنگونی» قسمت - که توسط رهبر مقاومت ایران مسعود رجوی، ایراد شده گوش می‌کنیم....

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/e73c496d-04a4-45e1-93d6-2c139b14a2ba"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات