728 x 90

لیست‌گذاری سپاه پاسداران؛ هراس رژیم از مقاومت

سخن روز
سخن روز

زوزه‌های وحشت رژیم آخوندی از لیست‌گذاری سپاه پاسداران به‌طور مستمر در تریبونها و رسانه‌های حکومتی و از زبان سردمداران رژیم ادامه دارد. روز یکشنبه دوم بهمن در مجلس ارتجاع همین بحث و به‌خصوص ابراز وحشت از نقش مجاهدین و مقاومت ایران در این ماجرا، بر بحثهای مربوط به بودجه و رأی‌گیری در مورد کلیات آن سایه انداخته بود. پاسدار قالیباف رئیس مجلس ارتجاع در شروع جلسهٔ علنی که رئیسی جلاد هم حضور داشت گفت: «اروپا در همه سالهای گذشته (مجاهدین) را پناه داده و از آنها حفاظت کرده است... اروپا قصد مقابله با سپاه را دارد» آخوند میرتاج‌الدینی عضو کمیسیون برنامه و بودجهٔ مجلس ارتجاع هم گفت: «به اتحادیه اروپا هشدار می‌دهم که خود را با طناب پوسیده (مجاهدین) آویزان نکنید» (سایت حکومتی انتخاب ـ ۲بهمن).

البته بحث اصلی حول موضوع لیست‌گذاری و عقده‌گشایی علیه مجاهدین در جلسهٔ غیرعلنی جریان داشت. سلامی سرکردهٔ سپاه پاسداران و امیر عبداللهیان وزیر خارجه نیز در این جلسه حاضر شده بودند تا در این مورد توضیح بدهند. پاسدار سلامی ضمن خواندن روضهٔ ۱۷هزار کشته رژیم گفت: «فرانسویها پناهگاه امن در اختیار مجاهدین قرار داده‌اند» (خبرگزاری سپاه پاسداران ـ ۲بهمن).

تلویزیون رژیم (۲۹دی) ضمن پخش گزارشی گفت: «اتحادیهٔ اروپا امروز در حالی در سالن اجلاس خود سپاه پاسداران را گروهک تروریستی نامید که در همان‌جا سال‌ها میزبان مجاهدین بوده». این گزارش ضمن نشان دادن تصاویر حضور خانم مریم رجوی در پارلمان اروپا افزود: «اما همنشین مورد علاقه افرادی که زیر این عهدنامه را امضا کردند کیست و بیشترین نشست و برخاست را با چه تفکری دارند؟ مریم رجوی!».

در این گزارش از این‌که در پارلمان اروپا برای مریم رجوی فرش قرمز می‌گسترند و به‌احترامش برمی‌خیزند و دست می‌زنند، اما سپاه را در لیست تروریستی قرار می‌دهند، ابراز غیظ بسیار شده است.

مشابه همین گزارش و همین آه و فغان از نقش مجاهدین در لیست‌گذاری سپاه پاسداران را در روزنامهٔ حکومتی اطلاعات اول بهمن می‌توان دید که از جمله می‌نویسد: «درخواست برای قرار دادن سپاه در لیست سازمانهای تروریستی مسبوق به‌سابقه است و سال‌ها پیش از این در اظهارات سرکرده سازمان مجاهدین خلق به‌کرات بیان شده بود. به‌عنوان نمونه در سوم فروردین۱۳۸۹، رئیس‌جمهور خود خوانده کمپ اشرف در جلسه‌یی که در کاخ ریاست مجلس آلمان با حضور شماری از نمایندگان پارلمان آلمان برگزار شد، دولتهای غربی به‌ویژه دولت آلمان را فراخواند که "به‌تحریم‌های همه‌جانبه به‌ویژه در زمینه نفت و بنزین علیه ایران دست بزنند و سپاه پاسداران را در لیست نهادهای تروریستی قرار دهند". او تأکید کرد"تحریم ضروری است ولی کافی نیست. تحریم باید با تغییر سیاست در قبال مقاومت ایران همراه شود"».

غیظ و هراس رژیم همزمان با تصویب قطعنامهٔ پارلمان اروپا با اکثریت قاطع آرا، برای لیست‌گذاری سپاه پاسداران پایان‌ناپذیر است. به‌خصوص که مقاومت ایران از سال‌ها پیش مستمراً جنایتها و غارتگریهای سپاه پاسداران در داخل کشور و تروریسم و جنگ‌افروزی آن در خارج کشور را افشا کرده و مصرانه از جامعهٔ بین‌المللی خواستار لیست‌گذاری آن شده است. قبل از لیست‌گذاری رسمی سپاه پاسداران توسط آمریکا، دفتر نمایندگی شورای ملی مقاومت ایران در واشنگتن، در اسفند۱۳۹۵در یک کنفرانس افشاگرانه از کتاب «ایران: ظهور امپراتوری مالی سپاه پاسداران» رونمایی کرد و طی آن، نقش سپاه خامنه‌ای در گسترش تروریسم و تشدید دخالت‌های رژیم در منطقه و همزمان چنگ‌اندازی سپاه بر اقتصاد ایران تحت حاکمیت آخوندها برای تأمین هزینه‌های این فعالیت‌ها را تشریح نمود. در همین کنفرانس که بازتاب گسترده‌یی در رسانه‌های خبری داشت، با ارائهٔ اسناد متقن تأکید شد «سپاه پاسداران، تمامی معیارهای یک سازمان تروریستی خارجی را دارد و لذا باید در لیست سیاه قرار گیرد».

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/855eb93d-e0e4-42f3-a982-c5c3e3c90cae"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات