728 x 90

«ماکرو تروریسم» و ضرورت تغییر

سخن روز
سخن روز

«سومین اجلاس جهانی ایران آزاد» روز ۳۰تیر با محوریت اشرف۳ همزمان در ارتباط تصویری با چندین کشور جهان برگزار شد. اجلاسی که به‌تروریسم بین‌المللی رژیم، افشای دستگاه تروریسم رژیم و پایه‌های نظری آن اختصاص داشت. سخنران اصلی این مراسم خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران بود که در سخنان خود به‌طور فشرده پایه‌های نظری تروریسم رژیم آخوندی، تاریخچه و دلایل رشد و گسترش آن و سپس وارد شدن آن به‌مرحله افول و علل و عوامل مؤثر هر مرحله را تشریح کرد.

خانم رجوی با تأکید بر این که: «تروریسم، جان‌مایه و ذاتی این رژیم و از آن جدایی‌ناپذیر است». این سخن رهبر مقاومت مسعود رجوی را یادآوری کردند که: «اگر روزی رژیم از صدور ارتجاع و تروریسم به‌خارج از ایران دست بردارد و به‌داخل مرزهای ایران محدود شود، ... رژیم آخوندی از درون فرو می‌ریزد و متلاشی می‌شود». این سخن طی تجارب متعدد ۴دههٔ اخیر پیوسته مهر اثبات خورده است. مقاومت ایران پیوسته بر این واقعیت پای فشرده که متوسل‌شدن رژیم به‌تروریسم و صدور ارتجاع نه ناشی از قدرت و ثبات آن، بلکه بازتاب ناتوانی یک رژیم قرون‌وسطایی از انطباق با مقتضیات دنیای معاصر است. رژیم درمانده از حل مسائل اقتصادی اجتماعی جامعهٔ ایران، هم‌چنان در عوالم بسط خلافت دینی خود سیر می‌کند و حل مسائل و بحرانهای داخلی خود را هم در جنگ‌افروزی و نفوذ در کشورهای دیگر جستجو می‌کند. آنچه جامعهٔ بین‌المللی و کشورهای غربی به‌میزان زیادی از آن غفلت داشتند این حقیقت بود که رژیم ولایت فقیه، در عین آن‌که دشمن مردم ایران است، یک تهدید جهانی و بانکدار مرکزی تروریسم در دنیای امروز نیز هست و همزمان با سرکوب و اعدام و قتل‌عام در ایران و جنگ‌افروزی در خاورمیانه برای دستیابی به‌بمب اتمی تلاش می‌کند و اگر به‌آن دست یابد، به‌خصوص از طریق نیروهای تروریستی نیابتی خود همه دنیا را مورد تهدید قرار داده و باج‌خواهی خواهد کرد.

«ماکرو تروریسم»

خانم رجوی با ارائه فهرستی از اعمال تروریستی رژیم آخوندی که شامل برخی از صدها عملیات تروریستی رژیم طی دهه‌های اخیر در کشورهای مختلف است، بر این نکته دست گذاشتند که از سال۱۳۸۲ و بعد از جنگ در عراق و اشغال خزنده این کشور توسط آخوندها، ما دیگر با ماکرو‌تروریسم روبه‌رو شدیم. از این نظر بیلان آخوندها در افغانستان، یمن، لبنان و بیش از همه در سوریه و عراق هولناک است. انفجارهای تروریستی در میان جمعیت‌های انبوه، تخریب مراکز مذهبی یا مدارس، ترور متخصصان و دانشمندان، آدم‌ربایی، مثله‌کردن، تحمیل جابه‌جایی اجباری و آواره کردن میلیون‌ها نفر که هر کدام ابعاد شوکه‌کننده‌یی دارد».

تمام تجارب چند دههٔ حاکمیت رژیم آخوندها و شکست اصحاب مماشات که به‌بهانه تقویت بخش نرم تن و میانه‌رو این رژیم و این امید واهی که رژیم از تروریسم دست بردارد، اثبات این سخن رهبر مقاومت است که همواره تأکید کرده که افعی کبوتر نمی‌زاید.

خانم رجوی در سخنان خود تنها به‌بیان تاریخچه و ارائهٔ تصویری از واقعیتهای موجود اکتفا نکردند، بلکه موقعیت کنونی رژیم را که به‌شدت تضعیف شده تشریح کردند و راه‌کار مقابله با آن را نیز خاطرنشان کردند که در یک کلمه «قاطعیت» خلاصه می‌شود. چرا که آخوندها تنها زبان قدرت و قاطعیت را می‌فهمند و هر چه جز این را حمل بر ضعف طرف مقابل کرده و جری‌تر می‌شوند.

گواهی برجسته‌ترین شخصیتهای جهان بر حقانیت نظرگاههای مقاومت ایران

شخصیتهای برجستهٔ کشورهای مختلف که در این گردهمایی سخنرانی کردند بر حقانیت نظرگاههای مقاومت ایران تأکید کردند از جمله:

سناتور توریسلی با تأیید این واقعیت که رژیم تمامی امکانات دولتی را در خدمت پیشبرد اهداف تروریستی خود به‌کار گرفته گفت: «سفارتخانه‌های رژیم ایران دیگر اماکن دیپلماتیک نیستند. آنها اماکنی هستند برای پیشبرد اهداف تروریستی و... پیشبرد برنامه‌های اتمی رژیم هستند». سناتور توریسلی تأکید کرد «زمان آن است که سفارتخانه‌ها و کنسولگریهای رژیم بسته شوند و نیروی قدس در لیست تروریستی قرار بگیرد».

استراون استیونسون هماهنگ‌کنندهٔ کارزار تغییر در ایران با اشاره به‌این که تروریسم این رژیم از بالاترین نقطهٔ حاکمیت آن منشأ گرفته گفت: «چه کسی به‌اسدی دستور داد در گردهمایی مقاومت ایران بمب‌گذاری کند؟ ظریف بدون اجازه روحانی و خامنه‌ای نمی‌توانست دستور بمب‌گذاری داده باشد همه آنها باید در دادگاههای بین‌المللی محاکمه شوند و همه سفارتخانه‌های رژیم باید بسته شود».

پاندلی مایکو وزیر دولت آلبانی و نخست‌وزیر پیشین گفت: «تنها گزینه در رابطه با رژیم ایران تغییر این رژیم است. رژیمی که دنبال بی‌ثبات کردن کشورهای دیگر و مداخله جویی در اروپاست».

رودی جولیانی گفت: «دوران مماشات به‌پایان رسیده. آنهایی که مماشات می‌کنند، در برابر تاریخ جهان شرمگین خواهند بود. زمان آن رسیده که در برابر این قلدرها و قاتلان ایستاد».

و سخن آخر و وجه ایجابی آنچه را که جولیانی گفته بود، تام ریچ اولین وزیر امنیت داخلی آمریکا تکمیل کرد و افزود: «زمان آن است که جهان از تغییر رژیم حمایت کند و این واقعیت را به‌رسمیت بشناسد که شورای ملی مقاومت یک جنبش شگفتی آور است که رهبری آن را هدایت می‌کند که توانسته حمایت جهانی را در راستای دیدگاههای خود برانگیزد. دیدگاهی که خواهان یک ایران غیراتمی و مدافع برابری جنسیتی، جدایی دین و دولت و آزادی بیان است».