728 x 90

واقعیت سرسخت!

سخن روز
سخن روز

ورای تمامی دود و دم‌ها، باد و بلوف‌ها و ادعاهای «نقشهٔ دشمن باطل شد» (خامنه‌ای ـ ۱۴خرداد) و «کشور در حال پیشرفت است... جنگ ترکیبی دشمن بلااثر خواهد بود» (رئیسی ـ‌۱۳خرداد)، سران و سرکردگان نظام نمی‌توانند ترس و لرز خود را از بحران انقلابی جامعه و خطر قیام و سرنگونی توسط مقاومت سازمان‌یافته پنهان کنند. واقعیت چنان سرسخت است که جابه‌جا بر زبان دشمن تحمیل و جاری می‌شود:

  • «ما باید منتظر اتفاقات ناگواری باشیم که اون موقع اون سیلی هستش که اگر راه بیفته که خب الآن نشانه‌هایی را از آن داریم می‌بینیم و هیچ چیز دیگه امکان نداره در جای خودش قرار بگیره چون هیچ حکومتی بدون پشتوانه مردم نمی‌تواند حکومت موفقی باشه و نمی‌تواند بقایش را تضمین بکند» (جواد امام سرکرده باند موسوم به مجمع ایثارگران ـ‌۱۴خرداد ۱۴۰۲)
  • «تعارف نداریم؛ اگر ابر بحران صندوق‌های بازنشستگی حل نشود، می‌تواند مانند یک سونامی، کشور را با خطرات بسیار جدی مواجه کند» (امیرپور، کارشناس حکومتی در امور بیمه ـ ۱۴خرداد ۱۴۰۲).
  • «اخیراً تعابیر مختلفی مثل بمب ساعتی، ابر بحران و امثال آن در رابطه با مسأله صندوق‌های بازنشستگی مطرح می‌شود. باید پذیرفت که این بحران واقعی است و نتایج آن تأثیر به‌سزایی بر معیشت آحاد مردم ایران خواهد داشت» (داوود حمیدی رئیس هیأت حکومتی نظارت بر صندوق بازنشستگی).

این تنها بخش کوچکی از هشدارها و اعتراف به بن‌بست مرگبار نظام و شرایط انقلابی جامعه یعنی شرایط عینی و مبنای تحولات است.

شرط تعیین‌کننده نیز مقاومت سازمان‌یافته انقلابی و کانون‌های شورشی هستند که آخوندها و پاسداران هر چه تلاش می‌کنند بپوشانند و کتمانش کنند نمی‌شود و هر بار به شکلی از زبان خلیفهٔ ارتجاع و سران قوایش بیرون می‌زند و به کابوس نظام تبدیل شده است. کابوسی که یک دم از آن خلاصی ندارند:

  • «باز در همین خردادماه بزرگ‌ترین توطئه داخلی حرکت نظامی و مسلحانه منافقین علیه انقلاب اسلامی و ترورها و اون همه جنایتی که اینها کردن و. ». (قالیباف ـ ۱۵خرداد ۱۴۰۲).
  • «گروهک منافقین امروز مورد حمایت همان کشورهایی است که جمهوری اسلامی را متهم به نقض حقوق‌بشر می‌کنند کسانی که از سر تا پاشون شرارت خشونت و اعمال ضدبشری می‌باره الآن مورد حمایت کی هستند منافقین؟ غیر از آمریکا غیر از کشورهای غربی کجا دارند می‌چرخند؟ اون وقت اینها دلسوز ملت ایران شدند؟... در همین تهران تو همین شهرها یک چنین عناصر اراذل و اوباشی که یک چنین وضعی داشتند امروز مورد حمایت اون غربی‌ها هستند» (وحیدی وزیر کشور جلاد ـ ۱۵خرداد ۱۴۰۲).
  • «منافقین در این معرکه خود را لایق رسیدن به قدرت می‌دانستند. آنها بیش از هر کشور خارجی آماده رسیدن این روز بودند و حتی سرکرده آنان در گردهمایی نظامی خود در ۷خرداد ماه ۶۸ مدعی شده بود: «نیرو‌های نظامی سازمان، باید برای شرایط مرگ خمینی آماده باشند» (سایت حکومتی جهان نیوز ـ ۱۵خرداد ۱۴۰۲).
  • «اون شب من سازمان حفاظت اطلاعات بودم اون زمان اون شب ما بیدار بودیم تا صبح خبرهای بدی می‌آمد خبرها این بود که منافقین پشت مرز آماده هستند» (آخوند سعیدی رئیس عقیدتی سیاسی فرمانده کل قوا ـ ۱۴خرداد ۱۴۰۲).
  • «آن کسی که از ناحیه ضد انقلاب خود را به‌صورت سازمان‌یافته دارد کاری می‌کند صف اینها از صف بعضی از جوانهای ما جدا بشود یک اتمام حجتی بشود که بفهمند و مطمئن باشید که دست دشمن رو خواهد شد» (آخوند اژه‌ای ـ ۱۲خرداد)

درست یک سال قبل در همین ایام جلاد قتل‌عام به صراحت گفت: «در هر شیطنت و فتنه‌ای در این ۴۰سال کشور جای پای نفاق دیده می‌شود» (دنیای اقتصاد ـ‌۱۶خرداد ۱۴۰۲). و امروز ورای همهٔ باد و بلوف‌ها و نعره‌های «مرگ بر منافق»، یک واقعیت سرسخت، یعنی شرایط عینی و انفجاری جامعه ناراضی و به ستوه آمده به‌عنوان مبنا و مقاومت انقلابی سازمان‌یافته به‌عنوان شرط آتشین می‌درخشد.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/b27154bd-7d8c-41c1-a213-127b5447458f"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات