728 x 90

کنفرانس عربی اسلامی؛ متحد با مقاومت ایران برای جمهوری دموکراتیک

سخن روز
سخن روز

انقلاب دموکراتیک مردم ایران، به‌رغم سرکوب و کشتار رژیم جلادان، به‌رغم نیرنگهای عوامل شیخ و شاه، و به‌رغم همدستی‌های ننگین استعماری و سانسور همه‌جانبه و ترفندهای شیطان‌سازی علیه مجاهدین و مقاومت سازمان‌یافته، مسیر پیروزمند خود را به سوی آزادی مردم ایران از هر گونه دیکتاتوری و وابستگی با سرفرازی باز می‌گشاید.

سخنان شخصیت‌های عربی در کنفرانس به‌مناسبت ماه رمضان در پاریس، که با حضور خانم مریم رجوی برگزار شد، گویای این واقعیت امید بخش نه تنها برای میهنمان ایران بلکه برای کشورهای منطقه است که از ارتجاع و تروریسم رژیم آخوندی به‌شدت رنج برده‌اند.

انیسه بومدین، بانوی اول الجزایر (۱۹۶۵-۱۹۷۸) با اشاره به مجاهدین گفت: «باید از خواهران و برادران‌مان که برای جامعه‌یی عادلانه و برای یک اسلام واقعی مبارزه می‌کنند حمایت کنیم... حکومت ایران که بر زور تکیه دارد دیر یا زود سرنگون خواهد شد».

شیخ تیسیر التمیمی قاضی‌القضات سابق فلسطین سابقهٔ آشنایی خود با مجاهدین را توضیح داد و گفت: «من با برادران و خواهران در سازمان مجاهدین خلق و با اندیشه آنها که برگرفته از اسلام واقعی و مستند به قرآن کریم و برگرفته از سخنرانی‌های رهبر مقاومت ایران، برادر مسعود رجوی است آشنا شدم». قاضی‌القضات پیشین فلسطین سخنان مسعود رجوی را روشن‌ساز «تضاد بین اسلام واقعی و اسلام تحریف شده» توسط آخوندا دانست که «افراط‌گرایی و تروریسم را ترویج می‌کند».

نذیر حکیم از رهبران ائتلاف ملی سوریه به‌برنامهٔ ۱۰ماده‌ای خانم مریم رجوی اشاره کرد که «در آن ایران برای همهٔ ایرانیان است و صلح را در همه جا به ارمغان می‌آورد». نذیر حکیم گفت: «اگر از محتوای ۱۰ ماده مطلع شده باشید به همهٔ جهانیان و همه نظام‌ها و خلق‌ها صلح را ارائه می‌دهد و این همان چیزی است که ما آرزو می‌کنیم».

جرج صبرا، از دیگر رهبران ائتلاف ملی سوریه نیز به جنایات دیکتاتوری آخوندی در منطقه و ایران اشاره کرد و گفت: «رژیم آخوندها پس از آن‌که زندانی کردن و قتل و سرکوب ایرانیان را گسترش داد. این عمل جنایتکارانه را به کشورهای منطقه از جمله کشور ما منتقل کرد». جرج صبرا توضیح داد که نقطهٔ مقابل این وحشی‌گری آخوندها «صدا و فعالیت‌های شورای ملی مقاومت ایران» است که اکنون آخوندها برای جلوگیری از رسیدن بیشتر این صدا، در «تلاش برای ایجاد آلترناتیوهای ساختگی» هستند «اما موفق نشدند».

انور مالک، رئیس دیدبان حقوق‌بشر الجزایر و گزارشگر پیشین اتحادیهٔ عرب در مورد سوریه گفت راه‌حل بنیادگرایی اسلامی «جز این نیست که همهٔ ما پیرامون این مقاومت به‌رهبری خانم مریم رجوی متحد شویم».

شیخ مسکین، رئیس شورای امامان فرانسه هم «برنامهٔ ۱۰ماده‌ای خانم رجوی را» تضمین‌کنندهٔ «احترام به‌انسان، عدالت، آزادی و دموکراسی» دانست و گفت: «وقتی این برنامه را می‌بینم، به‌عنوان مسلمان خودمان را در آن باز می‌یابم».

هایل داوود وزیر پیشین اوقاف اردن گفت: «به سازمان مجاهدین خلق به‌خاطر تلاش برای دستیابی به آزادی و دموکراسی در ایران و ارائه تصویری واقعی و درخشان از ایران و اسلام درود می‌فرستم».

شاید بتوان چرایی این حمایتها توسط شخصیت‌های عربی اسلامی را که به‌گفتهٔ خودشان در کنار مردم ایران، از قربانیان اصلی جنایت رژیم تحت نام اسلام هستند، در این عبارت از سخنان خانم مریم رجوی در همین جلسه دید که می‌گوید: «اسلام دین آزادی است. برای ما آزادی انتخاب یک موضوع آرمانی و سیاسی است».

بله، مجاهدین با آرمان اسلام رهایی‌بخش موفق شدند با روشنگریهای خود پس از سرقت انقلاب ضدسلطنتی، خمینی را از ماه دجالگری به چاه ننگ و رسوایی به‌عنوان منفورترین حکمران عالم بکشانند و پس از سرفصل ۳۰خرداد۶۰ چهار دهه در برابر دیکتاتوری ولایت فقیه و رژیم قتل‌عام سرفرازانه پایداری کنند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/4567a194-9128-404a-bc57-1ec6b1454148"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات