728 x 90

گزارش هفته- مقاومت همه‌جانبه

در هر صحنه مقاومت
در هر صحنه مقاومت

گزارش هفته- مقاومت همه‌جانبه

مقاومت همه‌جانبه یعنی چی؟

دوستان و همراهان عزیز رادیو مجاهد سلام و درود بر شما. امیدوارم هرجا هستید و در هر شرایطی که هستید پایدار و برقرار باشید و در هر وضعیتی این شما باشید که در عین مقابله با تمامی سختی‌ها و کمبودها، هم‌چنان سرزنده و پرانرژی به مشکلات و تضادها تهاجم می‌کنید و از این‌که در برابر ارتجاع سیاه و نکبت‌بار آخوندی نه‌تنها کوتاه نمی‌آیید بلکه مثل کوه می‌ایستید و از هر فرصت و هر امکانی برای ضربه زدن به دیکتاتوری لذت ببرید، بله لذت ببرید و در برابر وجدان خودتون سرفراز باشید

و وقتی که شب سر به بالین میذارید در خلوت خودتون در اون لحظاتی که هیچکس دیگه‌ای مزاحمتون نیست به خودتون ببالید و با خودتون زمزمه کنید که:

با تمامی سختی‌ها، مشکلات، محدودیتها و فشارهایی که رژیم تحمیل می‌کنه و با تمام سرکوبگریها و جنایتهایی که می‌کنه بخودتون بگید شخصاً خوشحالم که باز هم تونستم باهاش مبارزه کنم، بازم تونستم به این عوضی‌ها بگم من شکستنی نیستم، من عمرا زانو نمی‌زنم، خوابش و ببینید که من ساکت بشینم و بذارم هر غلطی خواستید با من و امثال من و با مردم و با مملکتم و شهر و دیارم بکنید!

و باز هم در خلوت خودتون با خودتون نجوا کنید: خوشحالم که تونستم به ندای وجدان خودم جواب مثبت بدم

و خدا رو شاکرم که روی عهد و پیمان خودم برای آزادی و شرافت انسانی و عدالت و برابری هستم و در این راه پافشاری می‌کنم.

و بازم خدا رو شاکرم که به آرمانها و آرزوهام پشت نکردم، خدا رو شاکرم که هنوز هم وقتی یه بچه واکسی یا مادر زباله‌گرد و می‌بینم، یا یه کارتن خواب، تموم وجودم منقبض و فورانی از آتش خشم و درد میشه، خوشحالم که زیاد بودن این صحنه‌ها هنوز نتونسته منو نسبت به این چیزها بی‌تفاوت کنه.

و در خلوت خودتون و خدای خودتون و وجدان خودتون به بخودتون بگید خدایا شکر که دیدن این ‌چیزها غیرتم و بیشتر می‌کنه، خدایا شکرت که شیرینی فدا کردن خودم برای شادی، آسایش و آزادی دیگران و بهم چشوندی.

و بگید خوشحالم که با دیدن صحنه‌های فقر و بدبختی مردم

هنوز ناراحت میشم

هنوز عصبانی میشم

و با دیدن هر صحنه عزمم بیشتر جزم میشه برای تغییر این وضعیت داغون و این وضعیت ظالمانه‌ای که آخوندها و پاسدارها برامون درست کردن.

بله و بازم بخودتون بگید خدایا شکرت که دوست داشتن به‌معنی واقعی کلمه و عشق به همنوع و به‌معنی واقعیش بهم چشوندی.

یاران و همراهان رادیو مجاهد قبل از شروع بحث اصلی امروزمون اجازه بدید منم یکی دوتا جمله از همین نکاتی رو که شب‌ها در خلوت خودم میگم بهتون بگم.

منهم خیلی خوشحالم و البته خدا رو شکر می‌کنم که دوستان و یاران نادیده‌ای مثل شما دارم که به‌رغم فاصله جغرافیایی زیاد اما امیدها و آرزوهامون یکیه،

خدا رو شاکرم که میتونم باهاتون هرهفته گپی بزنم، گرچه یکطرفه،

البته گرچه که گاه و بیگاه یادداشت و پیامی ازتون دریافت می‌کنم اما چشم امید دارم انشاالله روزی برسه که بتونیم مستقیماً و حضوری همدیگه رو ببینیم.

به هرحال ... . امروز میخوام درباره مقاومت همه‌جانبه که دو سه هفته ‌است موضوع برنامه مونه صحبت کنم.

خب داشتیم درباره مقاومت همه‌جانبه صحبت می‌کردیم.

مقاومت همه‌جانبه یه بخشش برمی گرده به ما و اون نکاتی که در برنامه‌های قبل گفته شد که دیگه تکرار نمی‌کنم.

اما بخشی از مقاومت همه‌جانبه هم بر می‌گرده به سازمان مقاومت و کارهایی که یک سازمان مقاومت باید بکنه تا بشه بهش گفت سازمان مقاومت! چون همینطوری که نمیشه به هر دسته و محفلی گفت سازمان مقاومت که!

یک سازمان مقاومت واقعی خب البته پایه‌هاش توی شهر و روستای مملکتشه مثل همین کانون‌های شورشی که می‌بینید و می‌دونید.

یک پایه دیگه‌اش بر می‌گرده به تشکیلات و رهبری و ایدئولوژی و خط مشی‌ای که همون سازمان مقاومت باید ارائه کنه، سازمانی که با تأمین این‌ چیزها تازه میشه بهش گفت سازمان مقاومت.

یه پایه دیگه سازمان مقاومت همون چیزیه که پشت سازمان رزم ایستاده و چه در داخل و چه در خارج کشور اون سازمانو حمایت می‌کنه و هزاران کار لازم برای چرخیدن چرخ مقاومت انجام میده از قبیل:

تامین مالی، تأمین امکانات و تأمین اخبار و اطلاعات و ایجاد دستگاه ارتباطی بخش‌های مختلف مقاومت با همدیگه.

یه بخش دیگه از این سازمان مقاومت بر می‌گرده به دستگاهی که مسئولیتش رسوندن صدای مردم داخل کشور به مردم سایر کشورها و رسانه‌های جهانه.

یه بخش دیگه هم در این ارکستر بزرگ و همگانی، اون بخشیه که تلاش می‌کنه صدای مردم و مقاومتو به گوش نمایندگان مردم سایر کشورها و مجالس نمایندگان برسونه و از طریق اونها صدای مردم خودمونو به گوش دولتها برسونه و تلاش کنه رژیم و منزوی کنه. یعنی همین‌کاری که هوادارای مقاومت و اشرف‌نشانها در اروپا و آمریکا توی سرما و گرما پیش می‌برن و شب و روز هم نمی‌شناسن.

و البته کادرهای مقاومت که مستمراً در مجامع جهانی تلاش می‌کنن جلوی رژیم بپیچن و راهشو سد کنند.

یعنی چی؟ یعنی فرضا اقداماتی که دفاتر مقاومت در اروپا و آمریکا می‌کنن و اقدامات سرکوبگرانه و سیاست‌های ماجراجویانه رژیم و افشا می‌کنن.

این تقریباً یه نمای خیلی کلی از دستگاه مقاومتیه که شما هم یک عضوش هستید، دستگاهی که مثل یک خانواده بزرگه و بدون فرم استخدام و بدون «اداره بازی‌»های مرسوم، مطلقاً و مطلقاً داوطلبانه شکل گرفته و دهه‌هاست که داره اینطوری کارشو پیش می‌بره، اونم زیر تیغ ترور و شکنجه و دستگیری و اعدامی که رژیم نسبت به مقاومت و مجاهدین اعمال می‌کنه.

خب این البته یه تصویر کلی مثل تصویری از یک ارکستر بزرگ که یک سمفونی بزرگ و داره اجرا می‌کنه

سمفونی بزرگ مقاومت ایران.